Wybory 2010. Komentatorzy oceniają dla Gazeta.pl: "Remis ze wskazaniem na Komorowskiego" [WIDEO]

Komentatorzy, którzy śledzili debatę Komorowski-Kaczyński w redakcji Gazeta.pl są zgodni: nie ma wyraźnego zwycięzcy, ale trochę lepiej wypadł Bronisław Komorowski.

Runda I: polityka społeczna - pełny zapis Runda II: gospodarka - pełny zapis Runda III: polityka zagraniczna i sprawy bezpieczeństwa - pełny zapis

Chwedoruk: Jest 1:1

- Do przerwy jest 1:1. Jarosław Kaczyński lepiej radził sobie w zagadnieniach związanych z polityką wewnętrzną. Natomiast Bronisław Komorowski z większą swadą poruszał się po zagadnieniach polityki międzynarodowej - komentuje po debacie dr Rafał Chwedoruk z Instytutu Nauk Politycznych UW.

Chwedoruk; Platforma z PiS-em zamieniły się miejscami .

Uważa, że debata była spokojna i trochę nudna. - Nie było żadnego zaskoczenia. Tylko ten ostatni wątek, chciałoby się powiedzieć "bomba", którą odpalił Bronisław Komorowski. Wyszła z tego mała bombka, której chyba nikt z nas nie rozumie - mówi.

Dodaje, że ta debata miała pokazać, że Bronisław Komorowski jest samodzielnym politykiem. - To był zabieg świadomy, by pokazać osobowość Bronisława Komorowskiego - mówi.

Spięty Kaczyński

Markowski: Kaczyński bardzo spięty

Prof. Radosław Markowski zwraca uwagę, że Jarosław Kaczyński był bardzo spięty. - Nie uśmiechał się - mówi.

Markowski: Debata tylko dla niezdecydowanych

Według niego, ta debata wpłynie tylko na niezdecydowanych. Wyborcy kandydatów nie zmienią swojego zdania.

"Obaj źle wypadli"

Sierakowski: Kaczyński i Komorowski wizerunkowo przegrali razem

- Jarosław Kaczyński uśmiechał się za mało, a Bronisław Kaczyński za często - podsumowuje debatę Sławomir Sierakowski, socjolog, publicysta i redaktor naczelny "Krytyki Politycznej". Według niego, wizerunkowo "obaj wypadki fatalnie" i "obaj zawiedli". Jednak może wskazać, że Komorowski był lepszy.

Sierakowski: Kandydaci mało prezydenccy, nie zachwycili

Debatę wygrał:

DOSTĘP PREMIUM