Duet Kaczyński-Komorowski pobił Argentynę i Meksyk

W niedzielny wieczór większość telewidzów zdecydowała się śledzić debatę prezydencką pomiędzy Bronisławem Komorowskim i Jarosławem Kaczyńskim. Na drugim miejscu był ćwierćfinał Mistrzostw Świata w piłce nożnej transmitowany przez TVP2.

Godzina rozpoczęcia debaty prezydenckiej zbiegła się z początkiem meczu Argentyna-Meksyk, emitowanego przez telewizyjną dwójkę. Już kilka dni przed debatą media spekulowały, czy Polacy zdecydują się obejrzeć pojedynek "jeden na jednego" pomiędzy kandydatami PiS i PO, czy może odpoczną od przytłaczającej w ostatnich tygodniach polityki i przełączą kanał na mundialowy ćwierćfinał.

Ciekawość obywatelska jednak zwyciężyła - debatę prezydencką w TVP1 oglądało 5 mln 32 tys. widzów (udział 30% w grupie komercyjnej 16-49), a w TVP Info 691 tys. widzów. Debata była także transmitowana przez TVN24 i Polsat News.

Na antenie TVP2 mecz Argentyna-Meksyk oglądało tymczasem 3 mln 720 tys. widzów (udział 28,6% w grupie komercyjnej 16-49). Po zakończeniu debaty zdecydowanym liderem w rankingach oglądalności był mecz Mistrzostw świata - podała TVP.

DOSTĘP PREMIUM