Celiński o wyborach: Żyję w strachu

- Chciałbym, by wygrał Komorowski. Sądzę, że wygra Komorowski. Ale żyję w strachu - mówił w TOK FM Andrzej Celiński. Poseł obawia się zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego. A jak ocenia jego konkurenta? - Bronisław Komorowski to wspaniały człowiek, ale miałki polityk - wzdychał Celiński.

Celiński: Kaczyński to człowiek z PRL-u

Celiński boi się, że kandydatowi PO zabraknie głosów kilkuset tysięcy osób, które w pierwszej turze zagłosowały na Komorowskiego. Bo w niedzielę pojadą na urlop i nie wezmą udziału w wyborach. Poseł boi się też, że wyborcy Jarosława Kaczyńskiego są bardziej zdyscyplinowani i wierni swojemu liderowi.

- A dlaczego pan się boi Kaczyńskiego? Co to będzie - dyktatura? - pytał dziennikarz.

"Polacy to są właściwie dwa narody"

- Nie wiem co zrobi Kaczyński. Wiem, co zrobił - mówił Celiński. Poseł nie szczędził ostrych słów pod adresem kandydata PiS. - To jest człowiek z innej epoki i z innego towarzystwa. To jest człowiek z głębokiego PRL-u, takiego gomułkowskiego PRL-u, lat 60-tych. To znaczy, że władza to jest władztwo. Władza jest zimna, twarda, musi robić okrutne miny i za tymi minami potem biegnie, by się uwiarygodnić. Można na co dzień współpracować z o. Rydzykiem, tylko dlatego, że daje to na przykład cztery, pięć, czy sześć procent głosów - oskarżał Celiński.

Jarosław Kaczyński dla Andrzeja Celińskiego żyje w innej, zupełnie mu obcej kulturze. Bo poseł mówił, że "Polacy to są właściwie dwa narody". - Mówią tym samym językiem. Odwołują się do tych samych faktów ze swojej historii. Ale z punktu widzenia wartości, jakości stosunków międzyludzkich, najbardziej fundamentalnych celów życia - to są dwa różne narody. - powtarzał Andrzej Celiński. Jego zdaniem Polska nie wymaga teraz pogłębiania podziałów, a łączenia. A na to szansę daje Komorowski.

Nie wiem co zrobi Kaczyński. Wiem, co zrobił

- Jarosław Kaczyński odbiera mi nadzieję na Polskę, Polaków traktowanych z uśmiechem, przyjaźnią i sympatią, przynajmniej w takich krajach, które kulturowo mi są bliskie w Europie - mówił w "Popołudniu Radia TOK FM" Andrzej Celiński.

''Polityka Kaczyńskiego i Rydzyka tworzy podziały''

A Komorowski? "Wspaniały człowiek, miałki polityk"

Celiński powtarzał, że chce zwycięstwa Komorowskiego, ale do kandydata Platformy ma zastrzeżenia. - Bronisław Komorowski jest wspaniałym człowiekiem. Znam go dziesiątki lat. Jest dobrym, ideowym człowiekiem. Dla mnie dosyć miałkim jeśli chodzi o politykę - mówił Andrzej Celiński.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM