Komorowski zaatakuje Kaczyńskiego "układem drogowym"?

PRZEGLĄD PRASY. "Dziennik Gazeta Prawna" twierdzi, że w czasie debaty kandydatów na prezydenta Bronisław Komorowski zaatakuje Jarosława Kaczyńskiego argumentem, że to podczas jego rządów powstał znienawidzony "układ drogowy".

Gazeta ustaliła, że sztabowcy kandydata PO poprosili ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka o przygotowanie materiałów dotyczących budowy autostrad za czasów rządu PiS-i i rządu PO.

Z zebranych przez Grabarczyka informacji wynika, że gdy Jarosław Kaczyński był u władzy, do walki o drogowe kontrakty stawało po około 20 firm i niemal wszystkie wygrywała trójka: Strabag, Budimex i Skanska. Z kolei za rządów PO chętnych do walki było blisko 200 firm, a przetargi wygrywało 70 z nich.

"Dziennik Gazeta Prawna" sugeruje, że w ferworze debaty prezes PiS-u może nie mieć szans na skuteczne odparcie tego argumentu. Raz, że zapowiadał walkę z układami, a dwa, że jedynym racjonalnym uzasadnieniem tej sytuacji byłoby przyznanie, że za czasów Platformy jest budowanych znacznie więcej dróg.

Więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Który z kandydatów wygra dzisiejszą debatę w TV?

DOSTĘP PREMIUM