Wybory 2010. Politolodzy: Lepiej wypadł Jarosław Kaczyński. Odrobił stratę z I debaty

Politolodzy komentujący w studiu TVN24 II debatę prezydencką byli zgodni: lepiej wypadł Jarosław Kaczyński. - Odrobił stratę do Komorowskiego - powiedział Eryk Mistewicz, a Marek Kochan dodał, że Kaczyński zaprezentował znacznie lepszą klasę.

Zobacz stenogramy z: I części debaty: polityka społeczna | II części debaty: gospodarka | III części debaty: polityka zagraniczna | Podsumowania debaty

- Gdyby jutro były wybory prezydenckie... Kaczyński odrobił stratę do Komorowskiego. Zaprezentował pewność siebie, zaprezentował wielkie programy, które nie mieszczą się w postpolityce obecnie obowiązującej, zaprezentował dynamizm - uważa konsultant polityczny Eryk Mistewicz. Politolog uważa, że "od tej chwili Komorowski musi gonić Kaczyńskiego".

- Komorowski pogubił się w tej debacie, był troszkę gorzej przygotowany. Kaczyński widać, że odrobił lekcję z I debaty. Zaprezentował bardzo ciekawe pomysły: bez przerwy cytaty, bez przerwy dane, mógł niezorientowanych i niezdecydowanych porwać - dodał.

"Zobaczyliśmy nowy model kandydata"

- Zgodzę się, że w tej debacie Kaczyński wypadł dużo lepiej niż Komorowski, który zaprezentował minimalnie lepszą wersję siebie samego z poprzedniej debaty - powiedział Marek Kochan, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Według Kochana "Kaczyński zaprezentował znacznie lepszą klasę". - Można powiedzieć, że tamten, to był lekko stuninngowany stary model, a tutaj zobaczyliśmy nowy model kandydata, nowy model argumentacji, bardzo atrakcyjny. Jeżeli miałbym powiedzieć, kto wygrał to jest to Jarosław Kaczyński - powiedział Kochan.

Ekspert dodał też, że "przede wszystkim tę debatę wygrali wyborcy-widzowie". - Po pierwsze dlatego że mieli świetne widowisko, po drugie, że usłyszeli godzinną, ciekawą dyskusję o Polsce i o ważnych sprawach.

DOSTĘP PREMIUM