Komorowski: Kaczyński był lepszy niż poprzednio, ale czuję się zwycięzcą

- Obie debaty były przełomowe. To był dwumecz. Czuję się jego zwycięzcą - stwierdził Bronisław Komorowski tuż po drugiej debacie telewizyjnej, ostatniej przed druga turą wyborów. Stwierdził, że Jarosław Kaczyński był w lepszej formie niż poprzednio.

Zobacz stenogramy z: I części debaty: polityka społeczna | II części debaty: gospodarka | III części debaty: polityka zagraniczna | Podsumowania debaty

Kto wygrał debatę? Głosuj

- Bardzo dobrze można ocenić debatę. Wniosła dużo jeśli chodzi o wiedzę o kandydatach. Jestem zadowolony - mówił Bronisław Komorowski.

Kaczyński się przygotował, był w formie

Pytany o formę Jarosława Kaczyńskiego Komorowski stwierdził - Na pewno był lepszy niż poprzednio. To było widać w sondażach, że poprzednie spotkanie było porażką Kaczyńskiego. Był w lepszej kondycji, przygotował się, więc dyskusja była ciekawsza - stwierdził Komorowski - Pojawiły się wątki w kilku ważnych dla mnie sprawach. Mam satysfakcję, że Kaczyński podpisał się pod Konstytucją, którą dotychczas zwalczał - stwierdził Komorowski.

Pod koniec debaty dał Jarosławowi Kaczyńskiemu do podpisania egzemplarz Konstytucji. - Podpisał się pod hasłem, które jest dla mnie ważne: Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza [to połączenie haseł wyborczych obu kandydatów - red.]. I tak widzę przyszłą prezydenturę. Mam nadzieję, że ten egzemplarz przekazany na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy osiągnie odpowiednio wysoką cenę i też będzie służył rozwiązaniu problemów ludzkich - powiedział Komorowski podsumowując debatę.

Mnie cieszy, jak ktoś zmienia poglądy z gorszych na lepsze

Pytany o swoje i przeciwnika ogólne odpowiedzi z dziedziny gospodarki powiedział: Próbowano mnie odpytywać mnie za rząd, bo gospodarka jest domeną rządu - stwierdził Komorowski - Cieszy mnie, że Kaczyński zaczynał jako socjalista, a skończył jako kapitalista, zwolennik jako liberalizmu, bo tak się wyraził na tematy gospodarcze. Mnie to cieszy, jak ktoś zmienia poglądy z gorszych na lepsze - powiedział marszałek Komorowski.

Pochwalił też prezesa PiS. - Nauczył się i miał szereg dodatkowej wiedzy, która wzmagała debatę - mówił Komorowski.

Kaczyński miał ze sobą dokumenty, cytował wypowiedzi - czytał je z kartki.

Długopis na szczęście

Komorowski nie traci dobrego samopoczucia: Swoją deklarację o otwartości i współpracy ponowiłem. Podarowałem mu długopis. Mam nadzieję, że szczęśliwy, jeśli chodzi o dalszą współpracę - rzucił.

Marszałek stwierdził jednak, że czuje, że wygrał - Obie debaty były przełomowe. To był dwumecz. Czuję się jego zwycięzcą - stwierdził Komorowski.

Nowak o debacie: widziałem dawnego Jarosława Kaczyńskiego.

DOSTĘP PREMIUM