Debata: część II ''Gospodarka''

Pytanie: Od gospodarki wszystko tak naprawdę zależy, pan prezes Kaczyński powiedział w jednej ze swoich wypowiedzi poprzednich, że ideologia liberalna w tej chwili się kompromituje na świecie, ja chciałbym tutaj gwoli sprawiedliwości przypomnieć, że ideologie socjalne skompromitowały się również, może w niektórych przypadkach jeszcze bardziej.

Obaj panowie reprezentujecie świat tej polityki, którą wniósł wielki ruch "Solidarności", czyli chcieliście zlikwidowania tak zwanego realnego socjalizmu, więc także otworzenia szeroko wrót dla własności prywatnej, dlaczego - to było widać w czasie debaty na temat polskiej służby zdrowia - dlaczego tak bardzo brzydzicie się słowa prywatyzacja, dlaczego uważacie to słowo za obelgę i dlaczego robicie wszystko żeby was nikt z żadną prywatyzacją nie kojarzył, mimo iż jest to kraj, w którym zdecydowana większość dochodu narodowego jest wytwarzana w prywatnych i sprywatyzowanych przedsiębiorstwach. Co ma zostać sprywatyzowane, co w żadnej mierze nie może zostać, dlaczego panowie tak przerzucacie się tym słowem.

Kaczyński

Prywatyzacja (J. Kaczyński)

- Kaczyński jeszcze przed chwilą atakował za prywatyzację, teraz jest większym liberałem - komentuje wypowiedź Michał Szułdrzyński publicysta i politolog. - U Kaczyńskiego silnie daje się zauważyć lewy profil - dodaje Sławomir Sierakowski socjolog i redaktor naczelny "Krytyki Politycznej".

Komorowski

Prywatyzacja (B. Komorowski)

Pytanie: Panowie, wszystkie państwa obniżają deficyty budżetowe, ja chciałam się zapytać jakie panowie by chcieli wspierać działania mające na celu obniżenie deficytu budżetowego, bo z ostatniej debaty wynikało, że panowie nie zgadzają się ani na podwyższenie wieku emerytalnego, ani na likwidację przywilejów, w związku z tym chyba pozostaje tylko podniesienie podatków, jakie działania będą państwo wspierać i czy podpisałby pan ustawę podwyższającą podatki ze względu na stan finansów państwa.

Komorowski

Obniżenie deficytu budżetowego (B. Komorowski)

Kaczyński

Obniżenie deficytu budżetowego (J. Kaczyński)

Postawę Jarosława Kaczyńskiego krytykuje Sławomir Olejniczak ekspert od wizerunku: "Problem polega na tym, że patrzenie prosto w kamerę, które stosuje Kaczyński można wykorzystywać, ale nie cały czas tak jak on to robi." - Jarosław Kaczyński mówiąc o deficycie nie utopił się w szczegółach - tak tę wypowiedź skomentował Sławomir Sierakowski.

Pytanie: Pytanie, które wywołał pan troszeczkę pan Bronisław Komorowski kończąc poprzednią debatę, mianowicie chcę zapytać panów o stanowisko w kwestii dopłat dla rolnictwa, ale nie tylko. Jak panowie się zapatrują na dopłaty dla rolnictwa, o jaką wysokość należy walczyć, czy należy coś w tej sprawie zmienić. Interesuje mnie panów stanowisko na temat wspólnej polityki rolnej UE, a przede wszystkim interesuje mnie panów stanowisko na temat KRUS, reformować, likwidować, zmieniać

Komorowski

Dopłaty dla rolnictwa, KRUS (B. Komorowski)

Wypowiedź Komorowskiego ws. KRUS-u spotkała się z żywymi reakcjami naszych komentatorów. - Bronisław Komorowski zerwał znajomość z Donaldem Tuskiem - mówił Sierakowski. - Likwidacja KRUS-u była pomysłem PO... - dodaje Szułdżyński.

Kaczyński

Dopłaty dla rolnictwa, KRUS (J. Kaczyński)

Podsumowania

Komorowski Wizja polskiej silnej gospodarki (B. Komorowski)

Kaczyński

Wizja polskiej silnej gospodarki (J. Kaczyński)

- Bardzo dobry punkt Kaczyńskiego za zauważenie indywidualnej polityki rodzinnej Komorowskiego - docenił podsumowanie Kaczyńskiego Sławomir Sierakowski.

Pytania i odpowiedzi kandydatów [WIDEO] Sprawy społeczne | Gospodarka | Bezpieczeństwo i polityka zagraniczna | Finał

DOSTĘP PREMIUM