Wybory 2010. Komorowski znów o swojej rodzinie. "Potknął się o własny drybling"

Bronisław Komorowski w II debacie prezydenckiej podkreślał, że jest ojcem pięciorga dzieci. I się przejęzyczył: W kwestiach wyludniania się Polski mam swoje osobiste zasługi. - Posługiwanie się argumentami, że ja zrobiłem dzieci, a ty nie, jest niesmaczne. Potknął się o własny drybling - skomentował to Sławomir Sierakowski z "Krytyki Politycznej".

Zobacz stenogramy z: I części debaty: polityka społeczna | II części debaty: gospodarka | III części debaty: polityka zagraniczna | Podsumowania debaty

 

- Ja w kwestiach wyludniania się Polski mam swoje osobiste zasługi, nie muszę się nimi chwalić i uważam, że wiem, co należy robić żeby rodzinie polskiej pomóc - deklarował polityk PO.

Podczas tury o polityce społecznej dodał też: - To jest metoda działania, walka o wzrost gospodarczy i wtedy będzie można więcej rozdawać, czy więcej dzielić na zasadzie mądrej. Ja wiem doskonale, jako ojciec pięciorga dzieci, że to jest kwestia wyboru komu buty na zimę, komu szalik, czapka, a komu rower na wiosnę.

Riposta Kaczyńskiego

Kaczyński tylko czekał na kolejne odwołanie się Komorowskiego do własnej rodziny: - Jeśli chodzi o ten podział, o to ciągłe odwoływanie się do pańskiej rodziny, której oczywiście panu gratuluję, to przypomnę kilka pańskich głosowań, które były faktem niepodważalnym, bo pan ciągle o rodzinie.

Kaczyński zaczął wtedy wymieniać przeciwko czemu głosował Komorowski: - Przeciwko wzrostowi wynagrodzeń dla nauczycieli, przeciwko 80 mln za szklankę mleka dla każdego ucznia, przeciwko wzrostowi nakładów na pomoc materialną dla studentów oraz przeciwko 20 mln na poprawę warunków w domach dziecka. (...) Pan może w domu był sprawiedliwy, ale niestety wobec społeczeństwa jest pan liberałem" - zakończył ostro kandydat PiS. - To naprawdę same kłamstwa - odpowiedział Komorowski.

- Komorowski cztery razy chwalił się, że ma piątkę dzieci, co było jego jedyną zasługą i atutem w tej debacie - skomentował to w studiu TOK FM Michał Szułdżyński, publicysta "Rzeczpospolitej".

TOK FM PREMIUM