TOK FM: Komorowski jednak nie spotka się z Hillary Clinton

Bronisław Komorowski nie spotka się z amerykańską sekretarz stanu - dowiedziało się Radio TOK FM. Hillary Clinton przyjeżdża do Krakowa na organizowaną przez MSZ konferencje poświęconą demokracji. Według naszych informacji, marszałek i kandydat na prezydenta nie zamierza wziąć udziału w tej imprezie. Z Clinton nie spotka się również premier Donald Tusk.

Hillary Clinton ma w Krakowie złożyć kwiaty pod Krzyżem Katyńskim. Jak twierdzi MSZ nigdy nie zamierzała udawać się na Wawel, gdzie pochowana jest para prezydencka.

W krakowskiej konferencji mają uczestniczyć delegaci z ok. 100 państw, w tym kilkudziesięciu szefów dyplomacji. Przyjadą też dysydenci i działacze opozycyjni m.in. z Zimbabwe, Iranu i Kuby.

Okazją do spotkania szefów dyplomacji w Krakowie jest 10-lecie Wspólnoty Demokracji. Pomysłodawcami i inicjatorami powołania Wspólnoty byli w 2000 r. Bronisław Geremek oraz Madeleine Albright. Z ramienia Polski funkcję gospodarza spotkania, które trwać będzie od piątkowego popołudnia do niedzieli, pełnić będzie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

TOK FM PREMIUM