Kaczyński chwali Gierka w Polskim Radiu

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, Polska powinna być ambitna i musi piąć się do góry. Ambicji tej nie brakowało za czasów Edwarda Gierka, dlatego wczoraj pozytywnie wypowiedziałem się o dawnym pierwszym sekretarzu PZPR - mówił Kaczyński w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Prezes PiS uważa, że podobnie jak on myśli wielu Polaków.

- Ja po prostu tak powiedziałem i tak myśli wielu Polaków. Nie dyskutujmy o tym więcej, to jest sprawa dla historyków - odnosił się kandydat PiS do swojej wczorajszej wypowiedzi.

Jarosław Kaczyński ponownie zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, wystąpi z Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że będzie aktywnym przywódcą państwa, ale w ramach konstytucji.

- Jeśli zostanę prezydent podejmę z rządem, a przede wszystkim z premierem rozmowę i będziemy o kształcie współpracy rozmawiać. I w tych sferach, gdzie jest ona nie do uniknięcia i we wszystkich innych. Będę zwracał się także do różnych środowisk społecznych - zapewniał prezes PiS.

Z sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polskiego Radia wynika, że 53,9 procent ankietowanych zagłosuje na Bronisława Komorowskiego, a 42 procent chce oddać głos na Jarosława Kaczyńskiego. 4,1 procent badanych nie wie, na kogo zagłosuje. Sondaż został przeprowadzony 1 lipca przez Instytut Badania Opinii "Homo Homini" metodą kwestionariuszowych wywiadów telefonicznych na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1203 pełnoletnich mieszkańców Polski. Błąd oszacowania wynosi 3 procent przy 95-procentowym progu ufności.

TOK FM PREMIUM