Staniszkis: to nie jest przegrana Kaczyńskiego, to kapitał do pójścia po prawdziwą władzę

Jarosław Kaczyński uzyskał w tych wyborach kapitał do dalszej kampanii. Czyli pójścia po prawdziwą władzę, po premierostwo - uważa prof. Jadwiga Staniszkis.

Zobacz także : Wieczór wyborczy - relacja na żywo | Komorowski: Wygrała polska demokracja! | Kaczyński: Gratuluję zwycięzcy | Szczegółowe wyniki [WYKRESY]

Zdaniem znanej socjolog prezes PiS w czasie kampanii zyskał z początkowego niskiego wyniku, jaki dawały mu na początku sondaże, dodatkowo 25 proc. poparcia. - Jest to wspaniały kapitał i siła - zauważyła.

- Po drodze udało się uzyskać kilka rzeczy: zmodernizować partię, a także zmobilizować młodsze pokolenie PiS - u. A ci ostatni robili kampanię, popychali Jarosława Kaczyńskiego, żeby łączyć solidarność z wolnością gospodarczą poprzez strategię rozwoju - dodała prof. Jadwiga Staniszkis, która była gościem TVN24.

Zauważyła także, że sam prezes PiS w przemówieniu po ogłoszeniu wyników wyborów nie postawił się w roli przegranej. - Pokazał, że polityka jest procesem. Niedługo przecież mamy wybory samorządowe - podkreśliła socjolog.

Nastroje w sztabie Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

TOK FM PREMIUM