Wyniki z 95 proc. obwodów. Przewaga Komorowskiego rośnie: 52,63 proc.

Na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 52,63 proc. wyborców, na Jarosława Kaczyńskiego 47,37 proc. wyborców - to wyniki PKW z 95 proc. obwodów.

Frekwencja wyniosła 55, 29 proc.

Godzina prezydenta Kaczyńskiego

Pierwsze sondaże dawały zwycięstwo Bronisławowi Komorowskiemu. Po podliczeniu głosów z 20 proc. komisji okazało się, że Kaczyńskiemu brakuje zaledwie 1 punktu procentowego do Komorowskiego.

Kaczyński goni Komorowskiego: jeden punkt procentowy różnicy (20 proc. obwodów)

Jednak największym zaskoczeniem były podane o północy wyniki z ok. 50 proc. komisji - prezes PiS wyprzedził bowiem kandydata PO.

Do godziny 1 w nocy do PKW zdążyły jednak spłynąć dane z dużych miast, bardziej korzystne dla Komorowskiego. Marszałek Sejmu ma według najnowszych danych o ponad 5 punktów procentowych większe poparcie niż jego kontrkandydat.

Kolejne cząstkowe wyniki PKW. Kaczyński przed Komorowskim

Według cząstkowych danych Państwowej Komisji Wyborczej z 95,01 proc. obwodów, Komorowski otrzymał 8 343 768 głosów, a Kaczyński - 7510 735 głosów.

Była to ostatnia nocna konferencja Państwowej Komisji Wyborczej. W ciągu dnia (wczesnym popołudniem) mają być przedstawione ostateczne wyniki wyborów prezydenckich. Na wtorek na Zamku Królewskim zaplanowana jest uroczystość wręczenia prezydentowi-elektowi uchwały o wyborze.

Oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta odbędzie się prawdopodobnie dopiero za miesiąc. Tyle bowiem ma Sąd Najwyższy na rozpatrzenie ewentualnych protestów wyborczych i ogłoszenie ważności wyborów prezydenckich

Radość w sztabie Bronisława Komorowskiego [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM