Błaszczak optymistycznie: Na Kaczyńskiego głosowało 7,5 mln ludzi

Mimo porażki, to i tak optymistyczne, że na Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 7,5 mln ludzi - mówi gość Poranka Radia TOK FM Mariusz Błaszczak z PiS.

Zobacz także : Wieczór wyborczy - relacja na żywo | Komorowski: Wygrała polska demokracja! | Kaczyński: Gratuluję zwycięzcy | Szczegółowe wyniki [WYKRESY]

Jaki będzie Jarosław Kaczyński po wyborach?

- To olbrzymi kapitał. Duże poparcie społeczne w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych i parlamentarnych - powiedział rzecznik PiS.

Według Mariusza Błaszczaka wygrana Bronisława Komorowskiego wytrąci teraz premierowi Tuskowi argument, że nie przeprowadza ważnych reform, bo prezydent je wetuje.- Tusk stracił pretekst - podsumował poseł. - Choć boję się, że z powodu zbliżających się wyborów, PO będzie szukało usprawiedliwień "nicnierobienia" - dodał.

Czy PiS da teraz rządowi 500 dni spokoju? - Będziemy popierali rozwiązania służące rozwojowi Polski - odpowiedział rzecznik PiS.

- Mam nadzieję, że po tragedii smoleńskiej i tych wyborach Polska się zmieni, że wyrośnie coś pozytywnego, że nie będzie miejsca na harce i hece. Jarosław Kaczyński będzie konkretny, będzie proponował rozwiązania, oferta leży na stole. Czy skorzysta z niej Sejm? Doświadczenie uczy, że raczej nie - powiedział w TOK FM Błaszczak.

Bronisław Komorowski [ZDJĘCIA] Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć galerię:

DOSTĘP PREMIUM