"Chciałem wskazać lewicy drogę". Olejniczak o poparciu dla Komorowskiego

Wojciech Olejniczak był jedynym politykiem SLD, który wspólnie z Bronisławem Komorowskim stanął na wiecu wyborczym. Bunt przeciwko Grzegorzowi Napieralskiemu? - Postąpiłem tak, jak zdecydowana większość wyborców SLD - mówił w Poranku Radia TOK FM eurodeputowany SLD.

- Uważam, że trzeba było w tym szczególnym momencie postąpić tak, jak podpowiadał rozum, serce i doświadczenie - przekonywał Wojciech Olejniczak w Poranku Radia TOK FM.

Czy to oznacza, że Grzegorz Napieralski popełnił błąd nie wskazując, którego kandydata powinni poprzeć wyborcy lewicy? - Nie zajmuję się analizą, kto jaki błąd popełnił. Pokazuję jaką postawę ja przyjąłem i uważam, że słusznie - odpowiadał eurodeputowany SLD.

I przypomniał. - Wielu moich kolegów, w tym Aleksander Kwaśniewski, Janusz Zemke, jednoznacznie opowiedzieli się za Bronisławem Komorowskim. Ja poszedłem jeszcze krok dalej. Chciałem wskazać lewicy pewną drogę. Od lidera oczekuje się, że słucha ale i wyznacza pewien kierunek, taką postawę ja zawsze reprezentowałem, a to nie jest łatwa postawa - mówił Olejniczak.

Wczoraj w TOK FM Piotr Gadzinowski mówił, że na Komorowskiego zagłosowała postkomunistyczna część elektoratu SLD, a młodszym wyborcom jest bliżej do PiS. - Czy to oznacza, że ja i moi rówieśnicy jesteśmy postkomunistami? - dziwił się Wojciech Olejniczak. I przekonywał. - Przed drugą turą wyborów spotykałem się z wieloma osobami, w tym z tymi, którzy pierwszy raz szli do urn i miałem wiele sygnałów, że tak trzeba, i od tych młodych, i od tych starych.

- Czy to, że stanął pan z Bronisławem Komorowskim na wiecu, pomogło kandydatowi PO? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Mogę powiedzieć na podstawie Łowicza, po pierwsze turze przewagę miał tam Jarosław Kaczyński, a w drugiej turze zdecydowanie wygrał Bronisław Komorowski - odpowiadał Wojciech Olejniczak. Przypomnijmy, wiec na którym wspólnie wystąpili Komorowski i Olejniczak odbył się w ostatnim dniu kampanii.

Olejniczak prezydentem Warszawy? "Trzeba przypomnieć zasługi SLD dla tego miasta"

- Będzie pan startował na prezydenta Warszawy? - pytała Janina Paradowska. - Taka jest decyzja władz SLD.

Wyniki wyborów pokazują, że PO w Warszawie miażdży przeciwników i nikt inny nie ma właściwie szans. - Zamierzam skonsolidować wszystkie środowiska, przedstawiać program, ale liczę na pełne poparcie SLD, bo tylko wtedy jest szansa na dobry wynik - podkreślał Wojciech Olejniczak. - SLD ma swoje osiągnięcia w Warszawie, zarówno w obszarze edukacji, służby zdrowia, infrastruktury, ale jeszcze jest dużo do zrobienia - mówił gość TOK FM. - To jest miejsce w krajowej polityce, które mnie bardzo interesuje, bo zdaję sobie sprawę, że od podejmowanych decyzji zależy poprawa warunków życia mieszkańców. W takich realnych działaniach zawsze się sprawdzałem - przekonywał Wojciech Olejniczak w Poranku TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM