Napieralski: Poprzemy Schetynę na marszałka Sejmu

SLD będzie głosować za objęciem przez Grzegorza Schetynę funkcji marszałka Sejmu. Z ewentualną koalicją SLD-PO trzeba jednak poczekać do następnych wyborów parlamentarnych - informuje w Radiu Zet Grzegorz Napieralski.

Napieralski: Nie będziemy przeszkadzać w wyborze Schetyny na marszałka Sejmu

- Tak, oczywiście, nie będziemy przeszkadzać - tak Grzegorz Napieralski odpowiada na pytanie w Radiu Zet, czy SLD poprze kandydaturę Grzegorza Schetynę na marszałka Sejmu. Zapewnia też, że nie ma zamiaru zostać wicemarszałkiem po tragicznie zmarłym w katastrofie prezydenckiego samolotu - Jerzym Szmajdzińskim. - Nie będę marszałkiem, nie chce być marszałkiem. Jutro zaplanowałem posiedzenie klubu i wybierzemy - mówi.

Monika Olejnik pytała Grzegorza Napieralskiego o ewentualną koalicję z PO. - Teraz nie. Jeżeli chodzi o współrządzenie, to taka możliwość wejścia do koalicji SLD jest możliwa po wyborach parlamentarnych - mówi. Być może wtedy PSL i PO będą mieli za mało posłów, żeby stworzyć koalicję.

SLD nie zagłosuje za ustawą medialną przygotowaną przez PO. - Sojusz poprze ustawę medialną zaproponowaną przez twórców - mówi lider SLD. - Ustawa twórców jest czymś znakomitym - dodaje.

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym marszałkiem Sejmu?

DOSTĘP PREMIUM