Oficjalna strona prezydenta dziś jeszcze była "żałobna"

Od 10 kwietnia strona prezydent.pl ciągle jest zaczerniona, a główną informacją jest tragedia w Smoleńsku. Na stronie nie podawano także wyników wyborów. Dzień po ogłoszeniu wyników pojawiły się pytania od internautów - Jak długo jeszcze? Kancelaria prezydenta odpowiada - strona wróci w pełni do normalnego wyglądu po oficjalnym zaprzysiężeniu nowego prezydenta. Strona została zmieniona parę chwil po naszym telefonie.

Na stronie prezydenta RP wciąż widać żałobne szarości. Nie można też na niej znaleźć informacji o wynikach wyborów prezydenckich. Nie ma żadnej informacji, że takie wybory się w ogóle odbyły. - Strona prezydenta RP nadal milczy o wyborach - pisze na Alert24 "Tur". - Czas się zatrzymał 3 miesiące temu - wtóruje mu "Sauerkraut". Najnowsza informacja na stronie jeszcze przed dziesiątą mówiła o rezygnacji ministrów Lecha Kaczyńskiego ze swoich stanowisk.

- Od momentu podania wyników przez PKW strona powoli będzie wracać do swojej funkcjonalności - mówi pracownica biura prasowego kancelarii prezydenta. Dodaje, że w pełni odzyska "normalny" wygląd po zaprzysiężeniu Bronisława Komorowskiego na prezydenta. Jak mówiła, kancelaria nie uważała za stosowne podanie wyników wyborów prezydenckich - Nie musimy chyba podawać takich informacji na stronie. Od tego jest PKW - usłyszeliśmy.

O godzinie 11, już po naszym telefonie, na stronie ukazała się informacja o wynikach drugiej tury wyborów, a część strony odzyskała normalną kolorystykę. - Po niedzielnych wyborach strona prezydent.pl, której głównym celem jest rzetelne i szczegółowe informowanie o działaniach głowy państwa, będzie stopniowo wracać do dawnego wyglądu - możemy przeczytać w opublikowanej na stronie informacji .

DOSTĘP PREMIUM