Sejm pod rządami Grzegorza "Zniszczę cię" Schetyny. Poseł PiS przewiduje: "będzie się działo"

Jeszcze w tym tygodniu Sejm może mieć nowego marszałka. Do zajęcia stanowiska zwolnionego przez Bronisława Komorowskiego szykuje się Grzegorz Schetyna. - Będzie się działo w Sejmie. Będzie bardzo bardzo ciekawie i ostro - komentuje Mariusz Kamiński. Poseł PiS przypomniał, że obecny szef klubu PO ma kswykę: Grzegorz "Zniszczę cię" Schetyna.

Jak zapowiedział Grzegorz Schetyna w Poranku Radia TOK FM marszałkiem Sejmu może zostać jeszcze w tym tygodniu. Dziś o kandydaturze rozmawiać mają premier Tusk i wicepremier Pawlak.

Zdaniem Mariusza Kamińskiego, jeśli Schetyna zostanie marszałkiem Sejm czekają ciekawe czasy. - Będzie się działo w Sejmie. Będzie bardzo bardzo ciekawie - mówił w programie "Fullkontakt". Dlaczego? - Przy Schetynie mającym ksywkę Grzegorz "Zniszczę cię" Schetyna były marszałek Ludwik Dorn, nazywany "Żelaznym Ludwikiem" to pikuś. Na pewno będzie ostro - wyjaśnił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

"Schetyna - polityk doświadczony, niezły piłkarz"

Ale Kamiński nie odmawia politykowi PO kompetencji. - To sprawny polityk. Pod względem technicznym - prowadzenia obrad i głosowań - na pewno będzie szybki. Będzie to sprawniej szło niż z Bronisławem Komorowskim. No ale przeczuwam, że będzie dużo walki politycznej - stwierdził poseł.

Według Bartosza Arłukowicza wskazując Schetynę premier Tusk usunął silnego konkurenta. - Schetyna po tym, jak opuścił rząd i został karnie przeniesiony do klubu wziął się bardzo do roboty. Po wyborach w regionach bardzo się wzmocnił. Tuska zauważywszy jak wzmocnił się Schetyna wysyła go na odcinek, na którym nie będzie mógł rozwinąć skrzydeł i nie będzie miał czasu ani narzędzi, żeby korzystać z zaplecza partyjnego jakie zbudował - powiedział poseł lewicy.

Kempa: Schetyna nie odpowiada mi jako człowiek

Jeśli Grzegorz Schetyna stanie na czele Sejmu - posłowie PO będą musieli wybrać nowego szefa klubu parlamentarnego. Czy są już kandydaci na to stanowisko? - Na chwilę obecną to Rafał Grupiński albo Sławomir Rybicki - mówił w programie "Fullkontakt" poseł PO Maciej Orzechowski.

Borowski: Wolałbym zobaczyć na tym stanowisku kobietę

Kandydatów na wicemarszałków wciąż brak

Kempa: Nikomu "nie pali się" do funkcji wicemarszałków

Wybór nowego marszałka Sejmu to nie jedyne zadanie przed jakim stoją posłowie. Mimo, że od katastrofy pod Smoleńskiem minęły prawie trzy miesiące PiS i SLD nadal nie wskazały kandydatów na stanowiska wicemarszałków. Od czasu śmierci Krzysztofa Putry i Jerzego Szmajdzińskiego Sejm ma tylko dwoje wicemarszałków: Ewę Kierzkowską z PSL i Stefana Niesiołowskiego.

Mariusz Kamiński i Bartosz Arłukowicz zapowiedzieli, że sprawami personalnymi w tym tygodniu zajmą się kluby parlamentarne. Przypomnijmy, że PiS musi także wybrać nowego szefa klubu (po śmierci Grażyny Gęsickiej).

Już w trakcie kampanii przepowiadano awans szefowej sztabu Jarosława Kaczyńskiego. Czy więc Joanna Kluzik-Rostkowska może zostać szefem klubu PiS lub kandydatka na wicemarszałka Sejmu? - Nie będę ukrywał, że moją faworytka jest Joanna Kluzik-Rostkowska. Albo na szefa klubu albo na wicemarszałka. Bardzo chciałbym, żeby jej pozycja w partii została wzmocniona - powiedział Mariusz Kamiński.

Na giełdzie kandydatów na stanowisko szefa klubu PiS pojawiają się też nazwiska Marka Kuchcińskiego i Adama Lipińskiego.

Czy Grzegorz Schetyna byłby dobrym marszałkiem Sejmu?

DOSTĘP PREMIUM