Kidawa-Błońska: Sprawą Palikota zajmiemy się na klubie

- Język, jakiego używa Janusz, nie odpowiada nam - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska. Zapowiada, że sprawą posła Platforma zajmie się podczas posiedzenia klubu PO.

Kidawa: Mam nadzieję, że Palikot dojrzeje. Tą sprawą zajmiemy się na klubie

Janusz Palikot podczas konferencji prasowej podsumowującej drugą turę wyborów prezydenckich uznał, że w wielu kościołach doszło do łamania ciszy wyborczej. Wg posła księża mieli nawoływać do głosowania na Jarosława Kaczyńskiego. - Dlatego czekam na zgłoszenia przypadków od świadków tych wydarzeń. Następnie skieruję sprawę do sądu - zapowiedział poseł.

Podczas tej samej konferencji Palikot pytał, czy Lech Kaczyński przed katastrofą smoleńską nie był pod wpływem alkoholu - to ta wypowiedź oburzyła wielu parlamentarzystów.

- Mam nadzieję, że Janusz Palikot dojrzeje i zacznie zachowywać się tak, jak od niego oczekujemy - komentowała to zachowanie Małgorzata Kidawa-Błońska. - Na pewno na klubie będzie ta dyskusja, bo dochodzą głosy od kolegów, że język, którym się Palikot posługuje, nie odpowiada nam - dodała.

Przyszły marszałek Sejmu, obecny szef klubu PO, Grzegorz Schetyna kategorycznie wykluczył, żeby Janusz Palikot został jego następcą w klubie.

DOSTĘP PREMIUM