"Z optymizmem myślę o naszej współpracy". Napieralski pisze do Komorowskiego

Chciałbym, aby był to czas ostatecznego pożegnania z IV RP, likwidacji jej niechlubnego dziedzictwa, czas rozwoju Polski - takiej prezydentury oczekuje od Bronisława Komorowskiego Grzegorz Napieralski. Szef SLD napisał o tym prezydentowi - elektowi w wysłanym do niego liście.

Pismo, które poznał reporter TOK FM, ma być - według działaczy SLD - znakiem danym prezydentowi, że Sojusz jest gotowy do współpracy. A szczególnie przy realizacji obietnic zadeklarowanych przez Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej.

"Prezentował Pan stanowisko zbieżne z postulatami, które głosi SLD"

"W trakcie kampanii prezydenckiej prezentowaliśmy inne wizje Polski. Z satysfakcją obserwowałem, że w wielu sprawach dotyczących praw socjalnych, in vitro, bezpłatnej edukacji, służby zdrowia, czy wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu prezentował Pan stanowisko w wielu punktach zbieżne z postulatami, które od lat głosi Sojusz Lewicy Demokratycznej i które stały się fundamentem mojej kampanii w tych wyborach. Pozwala mi to z optymizmem myśleć o naszej dalszej współpracy. Chcę głęboko wierzyć, że postulowane przez Pana rozwiązania znajdą drogę do szybkiej realizacji" - napisał Grzegorz Napieralski.

Prezydentura Komorowskiego "ostatecznym pożegnaniem IV RP"

Szef SLD w liście gratuluje Komorowskiemu wyboru na prezydenta, ale przypomina także jego hasła z kampanii wyborczej: Komorowskiego "Zgoda buduje" i Kaczyńskiego "Polska jest najważniejsza". "Mam nadzieję, że hasło "Zgoda buduje, bo Polska jest najważniejsza" będzie Panu towarzyszyło przez kolejne pięć lat sprawowania zaszczytnego urzędu Prezydenta Rzeczpospolitej. Bo tylko razem, jak ja z kolei mówiłem, możemy zmienić Polskę" - czytamy w liście.

Napieralski ma też nadzieję, że prezydentura Komorowskiego będzie "ostatecznym pożegnaniem z IV RP, a także, że będzie to "czas rozwoju Polski, tak aby ze wzrostu gospodarczego i integracji europejskiej mogli korzystać wszyscy Polacy".

Bronisław Komorowski oficjalnie prezydentem elektem

DOSTĘP PREMIUM