Prezydent Komorowski chce mieszkać na Powiślu, pracować w Belwederze

Bronisław Komorowski nie zamierza przeprowadzać się do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu - informują "Wydarzenia" Polsatu i "Fakty" TVN. Według stacji prezydent-elekt chce dalej mieszkać w kamienicy na warszawskim Powiślu, urzędować będzie w Belwederze.

Bronisław Komorowski unika odpowiedzi na pytania o termin przeprowadzki do Pałacu Prezydenckiego. - W tej chwili przeprowadzam się z Sejmu do domu - powiedział dzisiaj, zagadnięty przez dziennikarzy po uroczystości na Zamku Królewskim.

O tym, że Komorowski rozważa Belweder jako alternatywę dla Pałacu pisze też dziś w swoim serwisie internetowym "Wprost" . Podobne informacje pojawiały się już wcześniej w mediach - pod koniec maja pisała o tym "Rzeczpospolita" . W czasie kampanii prezydenckiej w 2005 roku przeniesienie siedziby głowy państwa do Belwederu obiecywał również Donald Tusk.

Prezydent-elekt mieszka obecnie z rodziną w mieszkaniu na warszawskim Powiślu. I nie zamierza tego zmieniać - wynika z informacji Polsatu. - Biuro Ochrony Rządu oczywiście poradzi sobie z tym problemem - zapewnia przedstawiciel BOR w rozmowie ze stacją. Nie wiadomo, jak w takiej sytuacji poradziliby sobie sąsiedzi ze stałą obecność funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i wszystkimi niedogodnościami z tym związanymi.

Podobne plany mieli Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Pierwszy z prywatnego mieszkania zrezygnował po trzech miesiącach, drugi po ataku niezrównoważonego psychicznie mężczyzny na posterunek BOR.

Żegnaj Platformo witaj Pałacu Prezydencki?

Teraz premier nie chce nic sugerować Bronisławowi Komorowskiemu. - Ostatnią rzeczą, do której pan mnie namówi, jest to żebym ja sugerował panu marszałkowi, tzn. panu prezydentowi, gdzie ma mieszkać - powiedział Donald Tusk, zapytany przez dziennikarza.

Gdzie powinien mieszkać prezydent?

DOSTĘP PREMIUM