Nelli Rokita: Tusk coraz bardziej mi przypomina Putina

Monika Olejnik to szwarno dziołcha, Jarosław Kaczyński wygrał wybory, a Donald Tusk coraz bardziej przypomina Władimira Putina - to powyborcze refleksje Nelli Rokity, którymi podzieliła się z widzami w TVN24.

Nelli Rokita w nowej fryzurze pojawiła się w programie Moniki Olejnik w TVN24. Na początku oznajmiła, że wybory prezydenckie wygrał kandydat PiS. - Jarosław Kaczyński wygrał wybory, bo pokazał, że hasło "Polska jest najważniejsza" jest w dzisiejszych czasach najważniejszym hasłem dla nas wszystkich. To jest jego wygrana - mówiła.

Rokita wierzy w Komorowskiego

Wytłumaczyła również, dlaczego nie wstała i nie klaskała, gdy Bronisław Komorowski żegnał się z posłami. - Bronisław Komorowski sam powiedział, że swoje serce zostawił w PO. To będzie prezydent bez serca. Dla mnie tego serca w Sejmie nie miał. Bardzo smutne - stwierdziła.

Zapewnia jednak, że będzie Komorowskiego szanowała. - Ja nie przepadam za Bronisławem Komorowskim. Ale to jest mój prezydent i będę o nim zawsze mówiła dobrze. Jestem przekonana, że Bronisław Komorowski potrafi być prezydentem wszystkich Polaków - powiedziała.

Olejnik jest szwarno dziołcha

W pewnym momencie rozmowa między Moniką Olejnik i Nelli Rokitą przerodziła się sprzeczkę. - Pani Moniko, co za język! Niech pani się opamięta! To się zmieniło. My budujemy wspólną Polskę. Ja chcę z panią współpracować - uspokajała Rokita. Dodała, że uczy się teraz języka śląskiego i powiedziała: "Pani jest szwarno dziołcha (ładną dziewczyną - red.)".

Tusk jak Putin?

Olejnik poprosiła Rokitę, żeby skomentowała fakt, że portal Niezależna.pl, związany z "Gazetą Polską", napisał cyrylicą nazwisko Bronisława Komorowskiego . Miało to wskazywać, że jest on związany z władzami Rosji.

- Jest tak, że Bronisław Komorowski jest z tego drugiego szeregu i on będzie podporządkowany Donaldowi Tuskowi. Także uważam, że jest to fajna gra (użycie cyrylicy - red.), bo Donald Tusk coraz bardziej mi przypomina Putina. Bo Putin powiedział kiedyś, że on wybiera opozycję. Ja mam wrażenie, że Donald Tusk coraz bardziej go przypomina np. proponując, żebyśmy milczeli, żebyśmy dali im 500 dni. To jest nowy trik propagandowy? Może Donald Tusk chciałby żebyśmy zawiązali języki sznurkiem. Ja się czuję powoli, jakby rządził nami Putin - mówiła Rokita.

DOSTĘP PREMIUM