Kamiński: Schetyna budzi mój niesmak

Poseł PiS Mariusz Kamiński oznajmił, że fakt, iż Grzegorz Schetyna zostanie prawdopodobnie wybrany dziś na Marszałka Sejmu budzi jego niesmak. Gość "Sygnałów Dnia" przypomniał, że premier Donald Tusk odwołał Schetynę z funkcji wicepremiera i szefa MSWiA po wybuchu afery hazardowej. A - jak dodał Kamiński - nie ma jeszcze raportu końcowej komisji hazardowej, co do ewentualnego udziału byłego ministra w tej sprawie.

Mariusz Kamiński powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że Grzegorz Schetyna jest sprawnym i skutecznym politykiem ale ma ostry, agresywny styl działania. W ocenie posła Prawa i Sprawiedliwości na stanowisku Marszałka Sejmu potrzebujemy kogoś, kto będzie gotowy do kompromisu, ktoś kto będzie stawiał interes państwa nad interesem własnej partii. Jak dodał, boi się, że gdy Schetyna zasiądzie w fotelu Marszałka, język polityki w Sejmie będzie brutalniejszy niż dotychczas.

"Koledzy szepczą mi, że są razem ze mną"

Głosowanie nad kandydaturą Grzegorza Schetyny zaplanowano na 18-tą. Sejm ma też wybrać kandydata SLD Jerzego Wenderlicha na jedno z dwóch wakujących stanowisk wicemarszałków. PiS nie zgłosił na razie swojego kandydata.

Grzegorz Schetyna Marszałkiem Sejmu? Zobacz komentarze

DOSTĘP PREMIUM