Jakubiak: Kampania nas wyczerpała. Decyzje personalne będą później

Elżbieta Jakubiak przyznała, że klub PiS nie podjął jeszcze żadnej decyzji, kogo zarekomenduje na nowego wicemarszałka Sejmu. - Myślę, że decyzje będą pod koniec lipca - mówiła w radiowej Trójce. - Szczerze mówiąc kampania wyczerpała dość wszystkich i nie było wczoraj jeszcze chęci, by o tym rozmawiać - tłumaczyła posłanka.

Jakubiak zaznaczyła, że w PiS nie ma żadnych tarć i panuje bardzo konstruktywna atmosfera. Podkreśliła, że Marek Kuchciński bardzo sprawnie kieruje obecnie pracami partii i nie ma powodów do pośpiechu. Zaznaczyła także silną pozycję w partii, jaką ma teraz Joanna Kluzik-Rostkowska. - Joanna ma niepodważalną pozycję ze względu na kampanię. Narzuciliśmy język debaty prawdziwej, czyli o konkretach. Joanna włożyła ogromnie dużo wysiłku, żeby ta kampania miała dobry wizerunkowo charakter - wyliczała posłanka.

Kempa: Nikomu "nie pali się" do funkcji wicemarszałków

Elżbieta Jakubiak nie chciała powiedzieć, czy ma szansę na nominację PiS w wyborach na prezydenta Warszawy. - To nie jest kwestia chęci, tylko decyzji. Nikt nie zostaje kandydatem bez decyzji swojej formacji. Jeżeli dostanę taką propozycję, będę zaszczycona. To będzie największy honor w moim życiu - zapewniła.

"Schetyna jest uwikłany w aferę hazardową"

Odnosząc się do kandydatury Grzegorza Schetyny na funkcję marszałka Sejmu Jakubiak zwróciła uwagę, że był on wymieniany jako osoba uwikłana w aferę hazardową i ma nawet zeznawać jako świadek przed sejmową komisją. Zaznaczyła, że z uwagi na zachowanie prestiżu Sejmu, Schetyna powinien zrezygnować z kandydowania do czasu zakończenia prac komisji hazardowej.

Jakubiak zapytana o wniosek eurodeputowanego PO z Wielkopolski Filipa Kaczmarka o usunięcie Janusza Palikota z partii powiedziała, że wierzy w rozsądek Wielkopolan. Dodała, że liczy na to, że w zbliżających się wyborach parlamentarnych PO nie wystawi kandydatury Palikota do Sejmu. Podkreśliła, że Palikot ośmiesza Polskę i bezcześci dobre imię prezydenta po jego śmierci tak, jak to robił również za jego życia.

Grzegorz Schetyna Marszałkiem Sejmu? Zobacz komentarze

DOSTĘP PREMIUM