Palikot szefem klubu PO w miejsce Schetyny? "Niemożliwe"

- To nie jest możliwe - Małgorzata Kidawa-Błońska zapewnia, że Palikot na pewno nie zostanie nowym szefem klubu PO. Jeszcze dziś Grzegorz Schetyna ma zostać wybrany na marszałka Sejmu. Do czasu wyłonienia nowych władz w Platformie, pełniącym obowiązki szefa klubu PO zostanie najpewniej Sławomir Rybicki, dotychczasowy wiceprzewodniczący klubu.

Dziś około godz. 18 Grzegorz Schetyna zostanie wybrany nowym marszałkiem Sejmu, co oznacza, że przestanie pełnić funkcję szefa klubu Platformy. Jednym z wiceprzewodniczących największego klubu w Sejmie jest Janusz Palikot, który podpadł członkom partii za swoje ostatnie wypowiedzi na temat Lecha Kaczyńskiego i katastrofy smoleńskiej.

Czy Palikot zastąpi Schetynę w PO?

Janusz Palikot mógłby pełnić funkcję szefa klubu PO? - To nie jest możliwe. U nas w klubie jest aż ośmiu wiceprzewodniczących - zauważyła Małgorzata Kidawa-Błońska. Posłanka PO tłumaczy, że do czasu kolejnego posiedzenia klubu i wyłonienia nowych władz, dotychczasowe obowiązki Grzegorza Schetyny przejmie najpewniej Sławomir Rybicki.

Grzegorz Schetyna w dzisiejszym sejmowym głosowaniu może na pewno liczyć na poparcie PO i PSL. Na stanowisku marszałka Sejmu zastąpi prezydenta-elekta Bronisława Komorowskiego, który dziś rano zrzekł się mandatu poselskiego oraz funkcji marszałka.

Jakim marszałkiem będzie Grzegorz Schetyna?

DOSTĘP PREMIUM