Drzewiecki: Bardzo się cieszę, że Schetyna będzie marszałkiem

- Bardzo się cieszę, że Grzegorz Schetyna zostanie marszałkiem Sejmu - mówi w rozmowie z TVN24 Mirosław Drzewiecki. Według b. ministra sportu i jednego z głównych bohaterów afery hazardowej pokazuje to, że ?nie można wymyślić jakiejś pseudo-afery, powiązać z nią ludzi i wykluczyć ich z życia publicznego?.

- W normalnym demokratycznym kraju nie może być tak, że jeżeli ktoś wymyśla jakąś pseudo-aferę i próbuje związać z tą pseudo-aferą jakiś ludzi, to ci ludzie mają być wykluczeni z życia publicznego - mówi Mirosław Drzewiecki . I dodaje: - Szczęśliwie tak nie jest.

Były minister sportu w rządzie Tuska mówi, że cieszy się z wyboru Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu: - Jestem przekonany, że będzie na pewno dobrym marszałkiem Sejmu, równie dobrym co Bronisław Komorowski.

Drzewiecki dodaje również, że "jest szczęśliwy" z wyboru Bronisław Komorowski na prezydenta.

Mirosław Drzewiecki stracił stanowisko ministra sportu w październiku 2009 roku w związku z tzw. aferą hazardową. Jesienią 2009 r. szef CBA Mariusz Kamiński ujawnił, że polityk PO Zbigniew Chlebowski obiecywał śląskiemu biznesmenowi branży hazardowej Ryszardowi Sobiesiakowi, że z projektu ustawy znikną niekorzystne dla jego biznesu zapisy. Wniosek o zniesienie dopłat złożył minister sportu Mirosław Drzewiecki.

Nazwisko Grzegorza Schetyny pojawiło się w materiałach CBA, które stały się podstawą prac komisji hazardowej, oraz w zeznaniach świadków przed komisją. On sam był przesłuchiwany. Przyznał, że zna Sobiesiaka, ale zapewniał, że nigdy nie interesował się ustawą hazardową.

Jutro na pytania komisji ma ponownie odpowiadać Mirosław Drzewiecki.

DOSTĘP PREMIUM