PiS: Kandydaci na wicemarszałka i szefa klubu w sierpniu

Prawo i Sprawiedliwość swojego kandydata na stanowisko wicemarszałka Sejmu przedstawi najwcześniej w sierpniu - dowiedziało się TOK FM,. Wtedy dowiemy się także, kto będzie szefem klubu parlamentarnego PiS. Oba nazwiska mogą być przedstawione dopiero w dniu zaprzysiężenia nowego prezydenta.

Klub PiS musi wybrać nowego szefa klubu i wskazać kandydata na wicemarszałka w związku z tragiczną śmiercią w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem szefowej klubu Grażyny Gęsickiej oraz wicemarszałka Sejmu Krzysztofa Putry. Wśród kandydatów na szefa klubu wymieniani są Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński i Marek Kuchciński. Także Joanna Kluzik-Rostkowska wymieniana jest w kontekście stanowiska szefa klubu, jednak w ostatnich dniach politycy PiS mówią nieoficjalnie, że będzie ona kandydatką partii na wicemarszałka Sejmu.

Swojego kandydata na wicemarszałka w miejsce tragicznie zmarłego Jerzego Szmajdzińskiego zgłosił już natomiast bez zbędnego zwlekania klub Lewicy. Będzie nim Jerzy Wenderlich. Głosowanie jeszcze dziś wieczorem.

Także dziś posłowie wybiorą nowego marszałka Sejmu - w miejsce Bronisława Komorowskiego. Kandydatem klubu Platformy na to stanowisko jest obecny szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

DOSTĘP PREMIUM