"Komorowski chciał ubiec Schetynę"

- Komorowski wyraźnie ubiegł Schetynę, który pewnie nie jest z tego zadowolony - uważa poseł PiS Andrzej Dera. Bronisław Komorowski, jeszcze jako p.o. prezydenta wybrał dwóch nowych członków KRRiT. - To jest próba odbicia czy przejęcia Telewizji Polskiej - przekonuje Dera w TVN24.

Bronisław Komorowski dwa dni temu powołał Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ale informacja o jego decyzji została upubliczniona dopiero dzisiaj.

- Dlaczego ta informacja jest skrywana przed opinią publiczną? Czego wstydzi się Bronisław Komorowski? - pytał retorycznie Andrzej Dera w TVN24. Zdaniem posła PiS, Komorowski wykorzystał moment, kiedy obowiązki prezydenta przejmował Grzegorz Schetyna. - Miał prawo to zrobić, tylko powinien o tym powiadomić, to powinno być transparentne. Wyraźnie ubiegł pana Schetynę i to jest klucz - sugeruje Dera.

Polityk twierdzi, że Komorowski tak szybko podjął decyzję o nominacje nowych członków KRRiT ze względu na czas. - Jest dużo do załatwienia w KRRiT. Jest próba odbicia czy przejęcia TVP - uważa Dera.

DOSTĘP PREMIUM