Kora i Sipowicz bronią Palikota. "Jak można czarownicę pochować na Wawelu?"

Na blogu Janusza Palikota pojawiają się kolejne listy z głosami poparcia. Posła, który pytał kilka dni temu, czy Lech Kaczyński podczas lotu do Smoleńska był po wpływem alkoholu, bronią m.in. Kora Jackowska i Kamil Sipowicz i członkowie Teatru Ósmego Dnia.

Zobacz także: Palikot: Czy Kaczyński był trzeźwy?

W sobotę Janusz Palikot opublikował list od Kory Jackowskiej i Kamila Sipowicza . Piosenkarka i jej życiowy partner bronią polityka PO przed Partą Oburzonych Na Palikota (PONP). "Katastrofa smoleńska w ekspresowym tempie została przekształcona przez polityków i kapłanów w nowy mit wolnej Polski. Nikt dotychczas jednoznacznie i bez obłudnej poprawności politycznej nie poddał w wątpliwość jakość kamienia węgielnego tego mitu. Odważył się jeden polityk - Janusz Palikot. Spotyka go w tej chwili kara ze strony kolegów i wrogów, z własnej partii" - piszą artyści.

Zadają też pytania o katastrofę smoleńską, podobne do tych, którymi kilka dni temu opinia publiczną wstrząsnął Palikot: "Po pierwsze: skoro wizyta Prezydenta w Katyniu była tak ważna, to dlaczego spóźnił się on na lotnisko warszawskie 25 minut ? A właśnie te 25 minut mogło ocalić życie 96 ludzi. Po drugie: część z otoczenia Prezydenta twierdzi w kuluarach, że przed wylotem Prezydent zorganizował przyjęcie dla przyjaciół. Przyjęcie to przeciągnęło się do wczesnych godzin rannych. Po trzecie: kilka minut przed lądowaniem prezydent rozmawiał z Bratem, z Bratem dla którego to przecież wykonał zadanie i został Prezydentem. Może Brat doradził mu, żeby lądować, mimo mgły i chyba nie najlepszej opinii o technice lotniskowej w mieście leżącym na rubieżach osłabłego imperium. Czy nie należałoby udostępnić cały zapis tej rozmowy opinii publicznej. Już teraz po wyborach, żeby nie twierdzono, że jest to chwyt wyborczy. Są to pytania, które miliony Polaków sobie stawiają, podejrzewamy, że także część tych popierających Brata. Jeżeli na te pytania odpowiedź byłaby twierdząca, to Prezydent rzeczywiście mógł przez swoją lekkomyślność a także sarmacką brawurę być współwinny tej katastrofy".

Spora część listu jest poświęcona Kościołowi i jego zachowaniu po śmierci prezydenckiej pary. Kora i Sipowicz dziwią się, że o. Tadeusz Rydzyk ostro krytykował Marię Kaczyńską nazywając ją "czarownicą", a kardynał Dziwisz nie miał nic przeciwko pochowaniu jej na Wawelu: "Poza tym jak można czarownicę pochować na Wawelu ? Czy mamy dwa Kościoły katolickie w Polsce, w którym jedną i tę samą osobę jeden dostojnik nazywa czarownicą o drugi organizuje jej królewski pogrzeb?"

Polityków oburzonych wypowiedziami Palikota artyści nazywają Partią Oburzonych Na Palikota (PONP) i zarzucają im cynizm: " Bardzo wielu Polaków o tej tragedii przeplatającej się z ponurą polityczna farsą myśli i rozmawia. Przez elitę społeczeństwa, wybranych demokratycznie polityków jest ona w cyniczny sposób instrumentalizowana i cynicznie wykorzystywana do walki o władzę"

Teatr Ósmego Dnia: Wyrazy poparcia i przyjaźni

W niedzielę na blogu Palikota pojawił się kolejny głos poparcia , nadesłany od Teatru Ósmego Dnia . Jego członkowie przekazują politykowi PO "wyrazy poparcia i przyjaźni" i piszą: "Bylejakość tejże debaty publicznej połączona z hipokryzją, słabość intelektualna wzmocniona brakiem odwagi i spontaniczności, sprawiają, że czujemy się zażenowani, kiedy wzburzenie moralne politycy kierują przeciw Tobie. Może warto im uświadomić, że w ostatnich wyborach prezydenckich na Bronisława Komorowskiego z Platformy Obywatelskiej głosowało bardzo wielu bardzo młodych ludzi - naszych widzów, naszych dzieci i ich przyjaciół, którzy czasami przemierzali dziesiątki kilometrów lądem i morzem (na własny koszt! by oddać głos gdzieś w upalnej Gdyni, Splicie czy Hadze. Otóż trzeba koniecznie wiedzieć, że nie były to głosy na patriotyczno - narodową wersję Polski - tylko na Polskę, w której istnieje i ma prawo głosu "skandalista" Janusz Palikot. Życzymy Ci wytrwałości w zmaganiach z Dulską."

Czy Janusz Palikot powinien zostać ukarany przez władze PO za wypowiedzi o katatrofie smoleńskiej?

TOK FM PREMIUM