Kempa: Mówiąc tak po ludzku, Komorowski nie jest dobrym człowiekiem

Minął tydzień od wyborów prezydenckich, ale Beacie Kempie trudno pogodzić się z decyzją wyborców. - Nie lubię dzielić ludzi, ale moim zdaniem, marszałek Komorowski nie jest dobrym człowiekiem - mówię, to tak zwyczajnie po ludzku - powiedziała w wywiadzie dla portalu Onet.pl.

Beata Kempa nie wierzy, że Bronisław Komorowski może być dobrym prezydentem, skoro jako polityk nie szanował Lecha Kaczyńskiego. - Jeśli ktoś wcześniej nie szanował godności urzędu prezydenta RP, a później pretendował do tego urzędu, to dla mnie jego dobra wola jest pod znakiem zapytania - tłumaczy posłanka PiS.

Kempa wytyka także Komorowskiemu, że jako marszałek Sejmu "nie stanął w obronie flagi polskiej", kiedy "autorytet medialny" Kuba Wojewódzki w swoim programie wtykał flagi w psie odchody (było to w marcu 2008 roku - red.). - W moich oczach to go dyskwalifikuje. Zachowania Komorowskiego kłócą mi się z godnością najwyższych urzędów - wyjaśnia. Zdaniem posłanki, Komorowski - w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego - nie ma cech, które powinien mieć mąż stanu.

"Wiem do czego się nadaję, a do czego nie"

Beata Kempa bardzo krytycznie ocenia działalność Komorowskiego jako marszałka Sejmu, ale sama nie widzi się w takiej roli. - Ja jestem innego formatu człowiekiem i wiem do czego się nadaję, a do czego nie. (...) Ja jestem skrzydłowym członkiem partii - tłumaczy w wywiadzie dla Onet.pl .

Kempa, podobnie jak większość jej kolegów partyjnych, jest przekonana, że polska demokracja jest zagrożona monopolem władzy Platformy. - Nie będzie kontroli mediów, nie będzie kontroli parlamentu, nie będzie kontroli ze strony NIK, będzie bardzo osłabiona kontrola ze strony innych instytucji, a będą rozbudowane kwestie podsłuchów i technik operacyjnych, co proponuje nowa ustawa autorstwa PO o CBA - przekonuje. Takiego zagrożenia za czasów rządu PiS nie było, ponieważ PiS był pod "ogromną kontrolą mediów". Tymczasem PO takiej kontroli nie musi się obawiać - twierdzi posłanka.

TOK FM PREMIUM