Błaszczak: Nie widać, by Komorowski i PO chcieli współpracować z opozycją

Mariusz Błaszczak mówił w Polsat News, że Donald Tusk jako szef Platformy powinien przeprosić za "haniebne słowa Janusza Palikota" o Lechu Kaczyńskim. Zdaniem rzecznika klubu PiS, nie widać w PO i u prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego "woli współpracy" z opozycją.

Mariusz Błaszczak przyznał, że PiS oczekuje na przeprosiny ze strony premiera Donalda Tuska, gdyż "to jego podwładny - Janusz Palikot wypowiedział haniebne słowa już po tragedii smoleńskiej". Błaszczak ubolewa, że "nie było reakcji ze strony Donalda Tuska", ani ze strony Bronisława Komorowskiego.

Tomasz Machała dopytywał, czy za hasłem wyborczym Jarosława Kaczyńskiego "Polska jest najważniejsza" kryje się tylko sprawa Palikota, tak ciągle wypominana przez polityków PiS. - Nie, to jest problem szerszy. Janusz Palikot to jest problem całej PO, bo to nie jest jakiś poseł z tylnych ław, tylko lider - tłumaczył Błaszczak w Polsat News. Czy jak PO usunie Palikota z partii, to sprawa jest załatwiona? - dopytywał Machała. - Potrzebne są nie tylko gesty, ale i czyny - uważa Błaszczak.

Rzecznik klubu PiS przekonuje, że ani dzisiejszy wywiad Jarosława Kaczyńskiego w "Rzeczpospolitej", ani coraz ostrzejsze wypowiedzi polityków PiS nie oznaczają, że to koniec z łagodną polityką propagowaną po katastrofie smoleńskiej. - Spór demokratyczny jest zawsze. On jest z naszej strony zupełnie inny jeśli chodzi o słowa - zapewniał Błaszczak.

"Komorowski ma problem z krzyżem"

Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej Błaszczak uznał za "sprawę arcyważną". PiS nie podjął jeszcze decyzji w sprawie powołania sejmowej komisji śledczej, która miałaby zająć się tą sprawą.

Błaszczak uważa, że krzyż przed Pałacem Prezydenckim "powinien zostać tam, gdzie jest". - Bronisław Komorowski ma problem w Polsce z krzyżem - uważa polityk, którego zdaniem obecna sytuacja przypomina atmosferę PRL-owską panującą wówczas wokół krzyży.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM