Schetyna: Rozumiem, że PO wyczerpała limit kandydatów do KRRiT

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapewnia, że PO nie zamierza ?dominować w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji?. - Prezydent Komorowski wskazał dwóch kandydatów, rozumiem, że w ten sposób Platforma wyczerpała swój limit - powiedział marszałek Schetyna.

Grzegorz Schetyna odniósł się w ten sposób do nominowania przez Bronisława Komorowskiego dwóch kandydatów KRRiT: Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta. - Nie jest wolą PO dominować w Krajowej Radzie. I nie będzie tak, że media publiczne będą poddane jakiemuś dyktatowi politycznemu czy partyjnemu - zapewnił marszałek Sejmu w czasie konferencji prasowej.

- Nie słyszałem, żeby Platforma chciała zgłaszać swoich kandydatów w Sejmie - dodał Schetyna.

Marszałek przypomniał też, że Sejm ma czas do czwartku 15 lipca, żeby wskazać swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. On sam nie zamierza angażować się w rozmowy klubów parlamentarnych w tej sprawie. - To jest sprawa klubów parlamentarnych - powiedział.

W skład KRRiT wchodzi pięciu członków powoływanych: dwóch przez Sejm, jeden przez Senat i dwóch przez prezydenta, spośród osób wyróżniających się wiedzą i doświadczeniem w zakresie środków społecznego przekazu.

Prezydent elekt Bronisław Komorowski - w czasie, gdy jeszcze był marszałkiem Sejmu i pełnił obowiązki prezydenta - powołał w skład KRRiT Jana Dworaka i Krzysztofa Lufta. W Senacie klub PiS zgłosił kandydaturę senatora Grzegorza Czeleja, a klub PO prof. Stefana Pastuszki (jest to kandydat uzgodniony z koalicyjnym PSL).

W Sejmie klub Lewicy zamierza zgłosić Bogusława Piwowara i Witolda Grabosia jako swoich kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

DOSTĘP PREMIUM