Polska Plus chce do PiS

PRZEGLĄD PRASY. Dawni politycy Prawa i Sprawiedliwości negocjują z Jarosławem Kaczyńskim swój powrót do partii - informuje ?Rzeczpospolita?.

- Dotychczasowe rozmowy na temat reintegracji naszego środowiska z PiS były obiecujące - mówi "Rzeczpospolitej" prezes Polski Plus Jerzy Polaczek. - Zasadnicza rozmowa, która powinna przesądzić o wszystkim, odbędzie się w najbliższych dniach - dodaje.

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak potwierdza, że rozmowy się odbywają, jednak utrzymuje dystans. - Jesteśmy otwarci na współpracę ze środowiskami politycznymi, które mają programy zbliżone do naszego - mówi.

Politycy Polski Plus przyznają, że zmienili swoje podejście do partii Jarosława Kaczyńskiego po 10. kwietnia. - 10 kwietnia zresetowała się polityka. Dziś liderem centroprawicy jest tylko Jarosław Kaczyński - twierdzi wiceprezes Polski Plus Jarosław Sellin. Jego partia poparła w wyborach Kaczyńskiego, sam Sellin był członkiem sztabu wyborczego kandydata PiS.

Liderzy Polski Plus odeszli z Prawa i Sprawiedliwości w grudniu 2007 roku, gdy Kazimierz M. Ujazdowski, Ludwik Dorn i Paweł Zalewski zrezygnowali z funkcji wicemarszałków w proteście przeciw kierownictwu PiS-u.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" .

DOSTĘP PREMIUM