Napieralski w TOK FM: "PiS testuje nową taktykę"

Grzegorz Napieralski zastanawiał się w Poranku Radia TOK FM dlaczego PiS zaostrzyło ton w ostatnich dniach. - Być może na zapleczu Prawa i Sprawiedliwości jacyś stratedzy uznali, że jest taki czas - mówił przewodniczący SLD.

- Może wewnątrz formacji jest takie duże ciśnienie emocjonalne, że przegraliśmy wybory i trzeba odreagować, niesprawiedliwie się wydarzyło i musimy teraz pokazać Polakom jak to jest naprawdę z tą Platformą - zastanawiał się poranny gość TOK FM.

- Trudno mi się doszukiwać jakiejś wielkiej strategii, ja myślę, że to jest krótszy kurs taktyczny na ocenienie co się może wydarzyć - mówił Napieralski. - Jest bezpieczny czas, więc nawet jeśli by to była błędna taktyka, to przez wakacje można wszystko zmienić, więc zobaczymy co będzie we wrześniu - tłumaczył przewodniczący SLD. I dodał: - Ja myślę, że PiS przyjął taką taktykę: są wakacje, więc spróbujemy odgrzać taki czytelny spór między opozycją a rządzącymi. Jeżeli to chwyci, to we wrześniu czy październiku PiS uderzy z większą siłą, jeżeli nie chwyci, to PiS będzie szukał innych metod - mówił gość TOK FM.

- Zaskoczyło pana oświadczenie Kaczyńskiego, że nie chce koalicji z SLD? - pytał swojego gościa Jacek Żakowski. Politycy PiS mówili, że trzeba zakopać historyczne podziały, bo po Smoleńsku lata 80' nie mają znaczenia. - Nie jestem zaskoczony - odpowiadał Grzegorz Napieralski. - Co innego mowa o historii, o przekreśleniu pewnych złych emocji, a co innego koalicja. Miedzy nami jest przepaść - podkreślał przewodniczący SLD. - Zresztą czytałem wywiad z panią Kluzik-Rostkowską, która mówiła, że gdy umocni się SLD, to najprawdopodobniejsza koalicja jaka może być to dwóch partii prawicowych - PO i PiS - dodał Napieralski.

Krzyż pod Pałacem Prezydenckim? "Powinien zostać przeniesiony w miejsce kultu"

SLD razem z PO współrządzi w Warszawie. - Czy władze Warszawy powinny usunąć krzyż z przed Pałacu Prezydenckiego? - pytał Jacek Żakowski. - Polacy chcieli w ten sposób wyrazić swoje uczucia jeżeli chodzi o tragedię smoleńską, myślę że przyszedł czas aby krzyż, symbol tamtych dni, pojawił się w miejscach kultu. Niedaleko mamy kościoły, jest budowana Świątynia Opatrzności - odpowiadał Grzegorz Napieralski. Czy władze Warszawy powinny się tym zająć? - Tę sprawę trzeba zakończyć. Mam nadzieję, że SLD zrobi coś we władzach Warszawy w tej sprawie, ale jestem daleki od sterowania ręcznego, zwłaszcza strukturami regionalnymi - mówił w Poranku Radia TOK FM Grzegorz Napieralski.

"Nie rozumiem dlaczego Ryszard Kalisz się żali"

- Pan Kalisz jest członkiem zarządu krajowego SLD i nie toczy się wokół niego żadna gra - zapewniał Napieralski. Ryszard Kalisz mówił wcześniej w TOK FM o toczącej się wokół niego grze politycznej. - Jedyne pretensje, które się pojawiły odnośnie jego osoby, pojawiły się wśród ludzi, którzy zwrócili uwagę, że jego zachowanie w wielu miejscach odbiega od ich zachowania - przekonywał Grzegorz Napieralski. I dodał: - Odbyła się rzetelna dyskusja na zarządzie krajowym SLD, z udziałem Ryszarda Kalisza. Dla mnie sprawa zamknięta, więc nie wiem dlaczego Kalisz się żali.

DOSTĘP PREMIUM