Jarosław wrócił - czyli smoleńska ofensywa PiS. Komentarze na Twitterze

Dziennikarze, blogerzy i politycy gorąco oceniają najnowsze, bardzo ostre wypowiedzi PiS o tragedii smoleńskiej. Od wczorajszego wieczora i wywiadów Jarosława Kaczyńskiego i Joachima Brudzińskiego to niemal jedyny temat poruszany w komentarzach na Twitterze.

- Koniec kampanii - koniec treuga dei. Wywiad Jarosława Kaczyńskiego zwiastuje politykę, nad którą smoleńskie trumny wisieć będą przez lata. Nie rozumiem jak JK w takim stanie emocji i ocen sytuacji mógł przez dwa miesiące mówić o porozumieniu? Z kim? Z tym Tuskiem ze Smoleńska? - pytał na Twitterze dziennikarz Konrad Piasecki z RMF.

- Jak reaguje Kaczyński na wieść o śmierci bliźniaka? Proszę bardzo: "To jest wynik waszej zbrodniczej polityki - nie kupiliście nowych samolotów". Oczywiście rząd PiS też ich nie kupił, ale co to ma za znaczenie, prawda? Gdyby ten wywiad ukazał się w czasie kampanii, Kaczyński straciłby połowę głosów. Ciekawe, kto teraz przyzna się, że uwierzył w przemianę prezesa? - komentował Bartosz Węglarczyk z "Gazety Wyborczej". - Po wywiadach JK w Rz i GP - gratuluje wszystkim jego nowym wyborcom, którzy uwierzyli w Przemianę oraz Napieralskiemu i Sierakowskiemu, tego że nie widzieli różnicy między panami K.... - dodał redakcyjny kolega Węglarczyka Wojciech Szacki.

Politycy: A co będzie za kilka dni?

Nową (starą?) retorykę PiS komentowali też - obecni na Twitterze - politycy. - Wywiad JK (Jarosława Kaczyńskiego) w Gazecie Polskiej. Jutro pewnie odpowie S. Niesiołowski. Krzyż w ogniu debaty. Wojna o kwiaty w Sejmie. Co będzie za kilka dni? - zastanawiał się poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz.

- Dzisiejsze sensacje PiS rodzą pytanie fanatyzm, czy cynizm? U Joachima raczej fanatyzm. Tak się rodzi ... - Co się rodzi? Autor wpisu - Sławomir Nitras, poseł PO nie sprecyzował.

Blogerzy idą na Grunwald

- Pytanie do sceptyków. Nie wierzycie w relację JK, czy po prostu nie robi na Was wrażenia? - napisała Kataryna. - Na Grunwald! - dodał sympatyzujący z prawicą bloger Rybitzky (nie jesteśmy na 100 procent pewni, że to wypowiedź na temat - red.). - Tak na oko z jedna trzecia wyborców JK z II tury powinna założyć Ruch Oszukanych 4 lipca - zakpił Macdac.

Jarosław wrócił

Nową awanturę w polityce podsumował na Twitterze Zbigniew Hołdys: "- Szanowni polityczni kibice! Jutro proszę przywdziać szermiercze maski, kastety, wyjąć z szaf kije bejsbolowe i z szuflad noże. Jarosław wrócił."

TOK FM PREMIUM