Palikot po swojemu o wywiadach PiS: G... wybiło

Janusz Palikot włączył się do nowej medialnej wojny z PiS o ocenę smoleńskiej katastrofy. Poseł PO na swoim blogu opisał ostre słowa polityków PiS jeszcze ostrzejszym komentarzem: G... wybiło!

Swój dzisiejszy wpis Palikot zatytułował "Gó.... błoto Kaczyńskiego i Brudzińskiego". To komentarz do wywiadu prezesa PiS dla "Gazety Polskiej" i Joachima Brudzińskiego dla TVN24 .

Palikot we wpisie odgryza się swoim wewnątrzpartyjnym krytykom, którzy nie mogli darować mu słów, że "Lech Kaczyński ma krew na rękach". Teraz - jak twierdzi poseł PO - nie reagują na ostrzejsze wypowiedzi Prawa i Sprawiedliwości. "Co na to Gowin? Co na to Mężydło? Opluwają błotem premiera Tuska i prezydenta Komorowskiego! Kolejni działacze PIS-u nie żałują słów. Ich wypowiedzi już dawno przekroczyły poziom kontrastu wyrażony przeze mnie w formule 'Lech Kaczyński ma krew na rękach'. A nie słyszę oburzenia!!!! Gdzie dziennikarze, święci, biskupi, moraliści, wszystko wiedzący publicyści i sumienie narodu? Gdzie oni są? Dlaczego nie obrażają ich sumienia epitety Jarosława? Wulgaryzmy Brudzińskiego czy Kempy?

Marta i Jarosław powinni przeprosić wdowy po zmarłych za to, że Lech wymusił lądowanie, a oni zginęli. W miejsce tego słyszymy sterty obelg. I słyszymy o milionowych polisach, mieszkaniu w pałacu - wstyd i hańba! G...o (w swojej wersji poseł nie używa trzykropka - red.) wybiło!" - tak podsumował wywiady skandalizujący polityk PO.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM