Cimoszewicz: Kaczyński wraca do swojej natury [WIDEO]

- Wypadki lotnicze mają to do siebie, że są bardzo skomplikowane i wymagają szczegółowego zbadania. To rodzaj operacji politycznej nie mającej wiele wspólnego z chęcią wyjaśnienia przyczyn katastrofy - tak Włodzimierz Cimoszewicz komentuje najnowsze wypowiedzi polityków PiS o katastrofie samolotu prezydenta.

- Może chodzić o skonsolidowanie poparcia, które uzyskał Kaczyński w wyborach - ocenił motywację polityków PiS Cimoszewicz. - Kaczyński wraca do swojej natury. Czy mu się to opłaca? Nie wiem, to jego kalkulacja. Mi się wydaje, że w polityce powinniśmy być bardziej racjonalni i powściągliwi - powiedział Cimoszewicz.

Cimoszewicz: Kaczyński wraca do swej natury

Od wczoraj politycy PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele prowadzą medialną kampanię, w której ujawniają nowe szczegóły na temat katastrofy smoleńskiej.

Kaczyński udzielił wywiadu "Gazecie Polskiej", w której opisuje szczegóły rozmowy z ministrem Sikorskim , a prominentni członkowie partii mówią, co się działo w Smoleńsku 10 kwietnia - m.in., że ciało prezydenta leżało na folii w deszczu , a premier "ścigał" się z ich delegacją, by na miejscu tragedii pojawić się wcześniej.

Joachim Brudziński stwierdził, że nie ma szacunku do Donalda Tuska, bo zostawił ciało prezydenta RP w "ruskiej trumnie" .

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM