Polska Plus wraca do PiS. Sellin w TOK FM

- Zaraz po tragedii smoleńskiej poparliśmy bezwarunkowo Jarosława Kaczyńskiego - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Sellin, wiceprezes Polski Plus. - To oczywiście oznacza, że nasze środowiska zaczęły się do siebie zbliżać - dodał.

Po dwóch latach samodzielności politycy Polski Plus zaczęli myśleć o powrocie do PiS. - Byliśmy dość aktywni w tej kampanii wyborczej, ja pracowałem w sztabie wyborczym, Jerzy Polaczek, prezes partii, przygotowywał materiały kampanijne dla Jarosława Kaczyńskiego - mówił poranny gość TOK FM. - W związku z tym odbyło się kilka rozmów, które zbliżają oba środowiska i myślę, że rzeczywiście to idzie w kierunku reintegracji.

- Jarosława Kaczyńskiego poparliście bezwarunkowo, czy teraz stawiacie jakieś warunki powrotu? - pytała swojego gościa Janina Paradowska. - Warto porozmawiać o tym czy osoby z Polski Plus będą mogły się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości, mamy siedmiu posłów, są radni, którzy mają jakieś aspiracje - Jarosław Sellin dawał do zrozumienia, że partia liczy na miejsca na listach wyborczych.

"PO jest partią bezideową"

- Polskę Plus tworzyli politycy polskiej centroprawicy, którzy wciąż przejmują się ideami - podkreślał Sellin w TOK FM. - Otóż ja dostrzegam taki proces, że jedyną siłą centroprawicową, która ma realny wpływ na polską rzeczywistość polityczną jest PiS - przekonywał Jarosław Sellin. I dodał: - Co do Platformy Obywatelskiej, coraz silnej dostrzegam takie elementarne niezrozumienie czym jest ta partia, PO jest co raz bardzie aideowa.

- Jaka jest ta centroprawicowa ideowość PiS? - pytała Janina Paradowska. - Dla mnie najważniejsze są te pytania aksjologiczne, a nie ekonomiczno-gospodarcze - odpowiadał Sellin. I tłumaczył: - Chodzi o wyzwania cywilizacyjne, które jednak się pojawiają i na które trzeba udzielać dość wyraźnej odpowiedzi - cywilizacja życia, aborcja, eutanazja. W PiS stanowisko jest wyraźne, w PO już nie wiem jakie jest stanowisko, bo jest głos Gowina, ale i głos Palikota - mówił w TOK FM Jarosław Sellin.

DOSTĘP PREMIUM