Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich [WIDEO]

Obrońcy krzyża spod Pałacu Prezydenckiego są nieugięci. - Całą noc pilnujemy krzyża - mówią. W rozmowie z naszym reporterem podzielili się swoimi uwagami dotyczącymi katastrofy smoleńskiej i sytuacji politycznej po wyborach. - Stalin też wybijał swoich - komentuje jedna z osób fakt, że w katastrofie zginęli politycy koalicji rządzącej.

"Pilnujemy krzyża" "Mamy całonocne warty"

- Pilnujemy krzyża. Całą noc pilnujemy. Chcą zabrać ten krzyż - pan Komorowski z panią Waltz - mówią zgromadzeni przed Pałacem Prezydenckim. Nie chcą, żeby krzyż postawiony po tragedii smoleńskiej został przeniesiony w inne miejsce. Taką decyzję zapowiedział Bronisław Komorowski .

Jeden z mężczyzn spod Pałacu mówi, że krzyż może zostać usunięty dopiero po zbudowaniu odpowiedniego pomnika. - Tu ma powstać pomnik i dopiero postanowimy, co zrobimy z krzyżem - zapowiada.

"Stalin też wybijał swoich"

Pilnujący krzyża mają wątpliwości, co do przebiegu śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. - Z kopii czarnych skrzynek co można wywnioskować? A dlaczego prawdziwe nie przyszły? - zastanawia się obrońca krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego.

Jedna z pilnujących krzyża kobiet twierdzi, że nie była to katastrofa, ale zamach i naszemu rządowi nie zależy na szybkim zakończeniu śledztwa. Mimo tego, że zginęli tam również politycy koalicji. - Dla pewnej idei poświęca się i swoich. Stalin też wybijał swoich. Współpracowali z nim, a potem ich wybijał - mówi.

"Komorowski prezydentem wybranych"

- Uważam, że nie powinna rządzić jedna partia, bo to będzie dyktatura i anarchia - mówi jedna z kobiet sprzed Pałacu Prezydenckiego. Na pytanie, czym się ta sytuacja różniła, od lat 2005-2007, gdy PiS miało swój rząd i prezydenta, odpowiedziała: - To są dwie różne partie. Z mojego punktu widzenia PO reprezentuje ludzi biznesu i prywatnych ludzi. Natomiast PiS reprezentuje ludzi.

- Gdyby Jarosław Kaczyński wygrał wybory, to byłby prezydentem dla wszystkich, a pan Bronisław Komorowski będzie prezydentem dla wybranych - dodaje.

DOSTĘP PREMIUM