Marek Jurek: Europride to poniżanie stolicy

Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej uważa, że jutrzejsza parada homoseksualistów Europride jest poniżaniem Warszawy i Polski. Polska zamiast być "pionierem regeneracji moralnej" Europy będzie "pionierem dekadencji" - dodaje polityk.

Jurek zaznacza że Polska będzie pierwszym krajem w Europie Środkowej, w którym tego rodzaju defilada będzie się odbywać.

Zdaniem polityka polityczny ruch homoseksualny, odwołujący się do wolności i praw człowieka - jest tak naprawdę zagrożeniem dla tych praw.

Jurek zarzucił polskim politykom, że mimo deklarowanej obrony tradycyjnych wartości chrześcijańskich - nie zajęli wobec parady jednoznacznej postawy. Jak wyjaśnia - politycy - albo wyjeżdżają na urlopy tak jak prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, albo odmawiają zajęcia stanowiska tak jak Jarosław Kaczyński.

Mare Jurek: Miliony poparły rządy chroniące przed indoktrynacją homoseksualną

Planowana na jutro parada homo - bi-, oraz transseksualistów Europride, ma zgromadzić według szacunków policji, kilkanaście tysięcy uczestników. Równolegle w stolicy planowanych jest 5 kontrdemonstracji.

TOK FM PREMIUM