"Agresywnymi wypowiedziami PiS stara się coś przykryć"

PRZEGLĄD PRASY. - Uważam, że PiS wykorzystuje tę tragedię do partyjnych celów. A to jest tragedia wszystkich Polaków, a nie jednej formacji politycznej czy jednej osoby - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" Sławomir Rybicki, wiceszef klubu PO, który stracił w katastrofie pod Smoleńskiem brata - Arkadiusza.

- Żyjemy w państwie prawa i są instytucje powołane do zbadania takich katastrof - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Sławomir Rybicki, którego brat Arkadiusz zginął w katastrofie smoleńskiej. - Zanim będziemy wyciągali wnioski i rzucali oskarżenia, poczekajmy na wyniki prac komisji badającej przyczyny wypadku i prokuratury - dodaje.

Według Rybickiego działania Prawa i Sprawiedliwości wskazują na to, że ta partia chce coś ukryć. - To wygląda tak, jakby PiS chciał coraz bardziej agresywnymi wypowiedziami przykryć coś, co jest dla nich niewygodne - mówi Rybicki.

- Boję się, że w związku z tym, iż zbliżają się jesienne wybory samorządowe, a w przyszłym roku parlamentarne, PiS - z braku innych pomysłów - będzie eksploatował tragedię smoleńską - dodał wiceszef klubu PO. - Ubolewam nad tym, bo to przecież tragedia nie tylko PiS, ale wielu innych rodzin, które też ją przeżywają, również te nieprzemyślane komentarze polityków PiS - podsumował Rybicki

DOSTĘP PREMIUM