"Nie chodzi o wyjaśnienie katastrofy tylko, żeby wszyscy zajmowali się Palikotem"

Janusz Palikot jako pierwszy odpowiedział na apel polityków PiS, który zachęcali do prac w zespole ds. katastrofy smoleńskiej. Czy poseł PO zostanie przyjęty? - Nie będę zajmował się panem Palikotem - powiedział członek prezydeium zespołu Jarosław Zieliński. Zdaniem posła PiS, Palikotowi nie chodzi o wyjaśnienie katastrofy tylko o to, żeby wszyscy się nim zajmowali.

W inauguracyjnym posiedzeniu zespołu do spraw zbadania katastrofy smoleńskiej uczestniczyło ponad 120 posłów i senatorów. Wszyscy należą do Prawa i Sprawiedliwości. Szef zespołu, Antoni Macierewicz, kilkakrotnie apelował do parlamentarzystów z innych partii o przystąpienie do prac. No i doczekał się. Na apel odpowiedział Janusz Palikot.

Zieliński: Ja się nie będę zajmował panem Palikotem

Czy kontrowersyjny poseł PO zostanie przyjęty do zespołu? - Nie będę zajmował się panem Palikotem. Nie będę komentował jego kolejnych wypowiedzi i ekscesów, bo należy skupić się na poważnej sprawie jakąś podjęliśmy, a nie na Januszu Palikocie - odpowiedział członek prezydium zespołu Jarosław Zieliński. Poseł PiS podkreślił, że "Palikotowi nie chodzi o to, żeby wraz z nami zajmować się wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, tylko żeby wszyscy zajmowali się Palikotem".

Według gościa Poranka Radia TOK FM najlepsze co powinno się teraz zrobić "to nie podsycać swoim zainteresowaniem ekscesów pana Palikota". - Ja się wkręcić w tę dyskusję nie dam - mówił poseł Zieliński, choć podkreślał, że apel o przyłączenie się do zespołu jest nadal aktualny.

Antoni Macierewicz i gombrowiczowska gęba

Zespół w pierwszej kolejności ma zająć się ustaleniem tego, "co dotąd zostało zbadane przez instytucje odpowiedzialne za wyjaśnienie i badanie katastrofy".

Poseł Zieliński nie zgadza się z tymi, którzy krytykują to, że szefem zespołu został kontrowersyjny Antoni Macierewicz. - Zachęcam do bezpośredniego kontaktu z posłem. Wtedy okaże się, że ma bardzo duża wiedzę. To osoba bardzo inteligentna i kontaktowa. A to że przyprawiono mu gombrowiczowską gębę to odrębna sprawa. Zachęcam do kontaktu z nim i wsłuchania się w to, co on mówi - komplementował Macierewicza poseł Zieliński.

Członek prezydium zespołu nie zgadza się też z opinią, że grupa ma już gotowe tezy które będzie chciała udowodnić. - Zespół nie ma charakteru politycznego tylko merytoryczny - podkreślał.

DOSTĘP PREMIUM