Macierewicz: Palikot zabija pamięć ofiar katastrofy. To zbrodnia moralna

- Działania Janusza Palikota mają na celu zabicie pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. To zbrodnia moralna, dyskredytowanie zmarłych - mówił dzisiaj w radiowej Trójce poseł PiS Antoni Macierewicz.

Polityk Platformy napisał na swojej stronie internetowej, że Przemysław Gosiewski żyje. Szef zespołu badającego katastrofę w Smoleńsku nazwał te słowa "zbrodnią moralną". - To nie jest żart, ale świadoma, zorganizowana akcja polityczna mająca zdyskredytować w oczach opinii publicznej ofiary katastrofy smoleńskiej - stwierdził Macierewicz. - Palikot za każdym razem był ochraniany przez marszałka Komorowskiego, nie mogę na to patrzeć jak na indywidualną akcję - dodał.

Gość Radiowej Trójki porównał tego typu zachowania do działań służb w latach 80-tych. - Tak zabijano moralnie ludzi - powiedział.

Janusz Palikot zapowiedział, że dziś będzie chciał wstąpić do parlamentarnego zespołu badającego katastrofę w Smoleńsku. Macierewicz pytany, czy przyjmie Palikota do komisji nie dał jednoznacznej odpowiedzi. - Nie zastanawiałem się, nie widzę takiej możliwości. Gdy to działanie się ukształtuje, będę się na tym zastanawiał - powiedział. Dodał, że celem zespołu jest wyjaśnienie tragedii, a "nie widać żeby Palikot chciał tę tragedię wyjaśnić".

DOSTĘP PREMIUM