Poseł PiS był na stronie PO. "Promocja wpisów Palikota"

"Prowokacja Platformy Obywatelskiej". Tak Mariusz Kamiński z PiS określił postępowanie Janusza Palikota, który zgłosił akces do kierowanego przez Antoniego Macierewicza zespołu ds. katastrofy smoleńskiej. Według Kamińskiego, Palikot stał się ostatnio "twarzą PO". Dowód? Promowanie na stronie klubu Platformy blogowych wpisów posła z Lublina.

- To jest na pewno prowokacja ze strony Janusza Palikota, czy szerzej - Platformy Obywatelskiej. Jest mi przykro z tego powodu - mówił w Radiu TOK FM Mariusz Kamiński. - Janusz Palikot całą swoją postawą, tym, jak wcześniej atakował prezydenta i po jego śmierci, kiedy niszczy pamięć, o nim nie ma moralnego prawa, żeby w takim zespole być - argumentował poseł PiS.

Według Kamińskiego, Janusz Palikot stał się twarzą Platformy Obywatelskiej. Na dodatek partia ta - zdaniem polityka PiS - promuje "obrzydliwe wpisy" posła z Lublina. Dowodem na to ma być strona internetowa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. - W zakładce "blogosfera" większość wpisów to jest blog Janusza Palikota - mówił Kamiński. - W tym takich obrzydliwych jak ten o Przemysławie Gosiewskim - dodał poseł [chodzi o wpis na blogu Palikota, w którym poseł PO twierdzi, że Gosiewski żyje, i że widziano go we Włoszczowie].

Odnosząc się z kolei do powołanego przez PiS parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, Kamiński oświadczył: - Nikt nie powinien obawiać się pracy tego zespołu. On spokojnie będzie pracował i swoją rolę spełni.

DOSTĘP PREMIUM