Graś: Premier zgłosi Tomczykiewicza na szefa klubu

Tomasz Tomczykiewicz będzie najprawdopodobniej szefem klubu parlamentarnego PO - ujawnia w radiowej ?Trójce? rzecznik rządu Paweł Graś.

Po tym, jak Grzegorz Schetyna został marszałkiem Sejmu , zwolniło się stanowisko szefa klubu parlamentarnego PO. Media spekulowały, że mogą nim został posłowie: Sławomir Rybicki i Tomasz Tomczykiewicz. Najpewniej ten drugi polityk zajmie to stanowisko. - Dzisiaj odbędzie się posiedzenie klubu PO, na którym pan premier zgłosi kandydaturę pana posła Tomasza Tomczykiecza na szefa klubu - mówi w radiowej "Trójce" rzecznik rządu Paweł Graś.

Tomasz Tomczykiewicz jest szefem Platformy na Śląsku oraz posłem od 2001 roku. Wcześniej przez dwanaście lat działał w samorządzie. Wcześniej był członkiem Unii Polityki Realnej i Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego.

"Niepotrzebni pobudzeni obrońcy"

Graś skomentował również zawarcie porozumienia ws. krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. - Cała awantura nie była potrzebna. Tak naprawdę żadnego sporu nie było. Niepotrzebnie zostali pobudzeni obrońcy krzyża. Cieszę się, że doszło do porozumienia - mówi.

Przestrzega również osoby, które nadal będą obstawiły za tym, żeby krzyż tam pozostał. - Jeśli ktoś zdecyduje się na obronę krzyża wbrew decyzji kościoła, to mielibyśmy do czynienia z działalnością sekty - twierdzi.

DOSTĘP PREMIUM