Przeniesiono obrady zespołu Macierewicza. Palikot: "To żałosne"

Na godzinę 14.30 przeniesiono obrady zespołu ds. katastrofy smoleńskiej, którego przewodniczącym jest Antonii Macierewicz - podała telewizja TVN24. Pół godziny później odbędzie się konferencja Janusza Palikota w Chełmie. "To pokazuje cały żałosny wymiar tych ludzi" - komentuje poseł.

Pierwotnie posiedzenie zespołu Macierewicza miało się odbyć o 10.00, jednak jak podała telewizja TVN24 obrady zostały przełożone na 14.30.

Wcześniej, na godzinę 15.00 swoją konferencję prasową w Chełmie zapowiedział Janusz Palikot. Przeniesienie zebrania zespołu Macierewicza spowoduje, że Palikot nie będzie mógł w nim uczestniczyć.

Tymczasem Jarosław Zieliński, członek prezydium zespołu badającego katastrofę smoleńską twierdzi, że przesunięcie obrad nie ma żadnego związku z działaniami Palikota. - Zebrania zespołu zwołuje przewodniczący, ale wiem, że wielu posłów chciało, żeby posiedzenie odbyło się później, ponieważ odbywają się teraz liczne komisje sejmowe, w których parlamentarzyści chcą wziąć udział - mówił w rozmowie z TVN24 Zieliński. - Domysły, że Palikot wodzi nas za nos i to pod niego są ustalane godziny posiedzeń są bezzasadne - dodał.

Według Zielińskiego, to jest problem Palikota , czy będzie mógł uczestniczyć w tym czasie w pracach zespołu czy nie. - Ponieważ jest posłem, to może zgłosić akces do zespołu, ale my go w tym zespole nie chcemy - podkreślił członek prezydium zespołu badającego katastrofę smoleńską.

- Prezydium podjęło uchwałę, że mnie nie dopuszcza do zespołu - komentuje Palikot. - Ale równie dobrze ja mogę zebrać trzy osoby i podjąć uchwałę, że nie dopuszczamy Jarosława Kaczyńskiego do Sejmu. Ja zaraz się od tego pisma odwołam i skieruję je do kancelarii Sejmu. Muszę do 13 albo wyjechać albo zostać. Jak powiem, że zostaję, to przesuną zebranie na 17 albo na poniedziałek. To taka zabawa w chowanego. To pokazuje cały żałosny wymiar tych ludzi - dodał.

Do zespołu Macierewicza wchodzi ponad 130 posłów i senatorów PiS. Zgłosił się też do niego poseł PO Janusz Palikot; w środę wniosek w tej sprawie złożył u marszałka Sejmu. Szef zespołu poseł PiS Antoni Macierewicz mówił jednak w czwartek dziennikarzom, że nie widział pisma, w którym poseł PO zgłasza się do zespołu.

DOSTĘP PREMIUM