Kolejny poseł PO chce być w zespole Macierewicza

Poseł PO Grzegorz Raniewicz podobnie jak Janusz Palikot chce przystąpić do parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza. Swój wniosek w sekretariacie marszałka Sejmu złożył dzisiaj.

- Poszedłem dzisiaj do marszałka i powiedziałem mu, że chce uczestniczyć w pracach zespołu. Przyznał, że skoro chcę to mam do tego prawo - relacjonuje w rozmowie z reporterem TOK FM Grzegorz Raniewicz i tłumaczy, dlaczego chce pracować w zespole smoleńskim. - Prezydent, który zginął w tej katastrofie był wszystkich Polaków. Nie rozumiem więc zawłaszczania tej tragedii przez jedną partię - mówi poseł. Deklaruje, że będzie wspierał Janusza Palikota. Ma też nadzieje, że jego wniosek nie zostanie odrzucony tak jak zrobiono to z deklaracją członkostwa posła z Lublina.

Wcześniej Antoni Macierewicz powołując się na punkty regulaminu zespołu stwierdził, że Janusz Palikot nie może wejść w skład zespołu. Kwestionował jednak to marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, którego zdaniem każdy parlamentarzysta, jeśli wyrazi taką chęć, może wejść w skład takiej parlamentarnej grupy. Palikot zapowiedział jednak, że - będą członkiem zespołu czy nie - to i tak zamierza brać udział w pracach zespołu Macierewicza. Dziś jednak go nie było, bo posiedzenie parlamentarnej grupy nieoczekiwanie przeniesiono na popołudnie, a polityk Platformy miał już niemal o tej samej porze zaplanowaną konferencję w Chełmie.

DOSTĘP PREMIUM