Seremet: Odcyfrowano kilkadziesiąt słów. Będą miały znaczenie dla śledztwa

- Biegłym specjalistom udało się odcyfrować kilkadziesiąt słów z czarnej skrzynki prezydenckiego samolotu, z których część będzie miała bardzo istotne znaczenie dla śledztwa w sprawie katastrofy - powiedział na konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet. Dodał, że będzie sugerował prokuratorom ujawnienie tych materiałów.

Odcyfrowano kilkadziesiąt słów z TU-154

 

- Biegłym specjalistom udało się odcyfrować kilkadziesiąt słów, z których cześć będzie miała bardzo istotne znaczenie dla śledztwa. Będę sugerował prokuratorom ujawnienie całości tych materiałów, po zakończeniu badań. To nastąpi w połowie października - powiedział na konferencji prasowej prokurator generalny Andrzej Seremet. Mówił on o postępach w śledztwie dotyczącym katastrofy prezydenckiego tupolewa.

Konferencje co dwa tygodnie

- Spotykam się z krytyką związaną z niedoinformowaniem opinii publicznej o wynikach toczącego się śledztwa. Poleciłem przyjęcie innego modelu postępowania. Zleciłem naczelnemu prokuratorowi wojskowemu organizację spotkań co dwa tygodnie. Zleciłem tez zorganizowanie spotkań z rodzinami ofiar. Takie spotkanie odbędzie się jutro - powiedział.

Seremet podziękował też za deklarację zaufania tym rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej, które publicznie mówiły o zaufaniu do prokuratury.

W ramach śledztwa Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie zgromadzono już 40 tomów akt; przesłuchano w sumie już 204 świadków (włącznie z Jarosławem Kaczyńskim, który dziś zeznawał). Planowane jest przesłuchanie kolejnych 100 osób, przede wszystkim w wątku dotyczącym organizacji lotu do Smoleńska.

W październiku Seremet planuje wizytę w Rosji, w sierpniu jedzie tam zaś naczelny prokurator wojskowy

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM