Upolitycznienie tragedii odbija się na rodzinach. "Trudno pojąć, dlaczego Jarosław Kaczyński tak postępuje"

- Nasza niecierpliwość jeśli chodzi o wiedzę na temat tragedii smoleńskiej jest uzasadniona - mówił w Poranku Radia TOK FM Rafał Grupiński, wiceprzewodniczący klubu PO. - Ta niecierpliwość jest mocniejsza tym bardziej, im bardziej tragedia jest upolityczniana głównie przez polityków PiS - dodał.

Grupiński: Trudno mi pojąć dlaczego Kaczyński tak postępuje

Rafał Grupiński w Poranku Radia TOK FM zwrócił uwagę na postępujące upolitycznienie tragedii smoleńskiej. Jego zdaniem to głównie politycy Prawa i Sprawiedliwości wraz z Jarosławem Kaczyńskim są za to odpowiedzialni.

- Trudno jest mi pojąć, dlaczego Jarosław Kaczyński tak postępuje. Co może przerwać to upolitycznianie? Pełna wiedza o tym, co się wydarzyło - mówił Grupiński. - Można pospieszać prokuratorów, ale pewne rzeczy nie odbędą się szybciej niż mogą się odbywać normalnie - dodał.

Według Grupińskiego niecierpliwość w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy jest w pełni uzasadniona. - Jest mocniejsza tym bardziej, im bardziej jest upolityczniana, głównie przez polityków PiS. To co dzieje się w ostatnich tygodniach po wyborach prezydenckich jest absolutnie niedopuszczalne. Doprowadza do sytuacji, że rodziny ofiar muszą ze sobą polemizować - dodał wiceprzewodniczący klubu PO.

Co Platforma zrobi z pełnią władzy?

Rafał Grupiński - 28 lipca 2010

Grupiński ocenił, że po wyborach prezydenckich polityczna sytuacja Platformy Obywatelskiej jest wyjątkowo korzystna. - Z pewnym zastrzeżeniem: mamy rząd koalicyjny - dodał.

- Byłoby dobrze, gdybyśmy po wyborach w 2011 roku mogli dalej tworzyć taką samą koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym - kontynuował Grupiński. - Jeśli chodzi o nasze zamierzenia, to jest kilka obszarów najważniejszych: dokończenie zmian w systemie zdrowia i zestaw określany mianem konsolidacji finansów i rozwoju. Jako posłowie w Sejmie oczekujemy na konkretne ustawy, wcześniej blokowane przez Lecha Kaczyńskiego w kwestii ochrony zdrowia. Co do konsolidacji finansów, to tutaj m.in. minister Rostowski i Boni będą przedstawiali nam konkretne rozwiązania - podsumował Grupiński.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM