Kaczyński: Migalski zachował się w sposób niegodny

Jarosław Kaczyński uważa, że Marek Migalski krytykując ostatnie poczynania PiS, zachowuje się w sposób "niegodny". - To jest kwestia pewnej lojalności - uważa prezes PiS. Europoseł od kilku dni krytykuje kierunek, jaki wybrała jego partia po wyborach prezydenckich.

- To jest kwestia pewnej moralnej odpowiedzialności, lojalności człowieka, który otrzymał od nas ogromną pomoc, ogromny awans, a dzisiaj zachowuje się w sposób niedobry, żeby nie powiedzieć niegodny - ocenił w TVN24 Jarosław Kaczyński ostatnie wypowiedzi Migalskiego.

Co oburzyło prezesa PiS? Wczoraj w wieczornym programie TVN24 Marek Migalski ubolewał nad zmianą retoryki Jarosława Kaczyńskiego. - To nie jest komfortowe, kiedy powtarza się sytuacja sprzed paru miesięcy, że najostrzejsze słowa padają ze strony prezesa. Od tego, żeby powiedzieć coś mocno, nawet brutalnie, ale prawdziwie jestem ja, są inni posłowie - oceniał wczorajszą wypowiedź Kaczyńskiego .

Krytyka Migalskiego pod adresem PiS rozpoczęła się już kilka dni temu. Na swoim blogu napisał: "Od czwartego lipca ponosimy same porażki . Jesteśmy w stałej defensywie. Tracimy kolejne punkty. Daliśmy się wpuścić w spór o krzyż, o tragedię smoleńską, zajmujemy się wciąż sobą, a nie rozliczaniem PO z realizacji obietnic wyborczych". Europoseł PiS, który jednak nie należy do partii, ubolewał nad tym, że po wyborach zostali odsunięci z pierwszego planu Joanna Kluzik-Rostkowska i Paweł Poncyljusz. "Warto zastanowić się nad tym, kto przynosił partii punkty i procenty, a kto je trwoni" - sugerował polityk.

DOSTĘP PREMIUM