Gdzie zamieszka Komorowski? Na początku na pewno nie w Pałacu Prezydenckim

Gdzie zamieszka Bronisław Komorowski po zaprzysiężeniu na prezydenta RP? Na początku na pewno nie w Pałacu Prezydenckim. - Nie zdążymy z remontem. Stosunkowo późno dostaliśmy klucze od pani Marty Kaczyńskiej - wyjaśnia szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski.

W czasie konferencji prasowej Jacek Michałowski nie wykluczył, że przez pierwsze dni po zaprzysiężeniu Bronisław Komorowski może nadal mieszkać z rodziną w mieszkaniu na Powiślu. Później jednak przeprowadzi się do Belwederu.

Do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu nowy prezydent będzie mógł się wprowadzić dopiero po przeprowadzeniu prac remontowych. Są one niezbędne i mogą trochę potrwać: - W zimie mieliśmy nawet problemy z zamarzającą wodą - tłumaczył Michałowski.

Sprawy nie ułatwiło "stosunkowo późne" przekazanie kluczy do Pałacu Prezydneckiego przez córkę zmarłej pary prezydenckiej, Martę Kaczyńską. Na Krakowskie Przedmieście Bronisław Komorowski będzie mógł wprowadzić się nie wcześniej niż za ok. cztery miesiące - stwierdził szef Kancelarii Prezydenta RP.

Na razie prezydent elekt przebywa obecnie na urlopie. - Dużo pływa, bardzo to lubi i rzeczywiście przepłynęliśmy ostatnio trzy kilometry. Ja już się zziajałem, a on płynął dalej - żartował Michałowski.

DOSTĘP PREMIUM